Namai

Pasyvus namas: kaip, kas ir kur?

pasyvus namasVien  nuosavų namų įsigijimas nenustoja reikalauti išlaidų. Pastarosios yra reguliarios ir kiekvieną dieną vis labiau kylančios. Tačiau juk taupyti ir gyventi maloniai norime kiekvienas. Pasyvus namas – puikus pasirinkimas. Taip vadinami aplinkai draugiški, energetiškai taupūs, komfortabilūs ir jaukūs namai, kurie pirmiausia pasižymi ekonomiškumu (būtent kas ir yra aktualu visuomenei). Sudominome? Keliaukime toliau…

Kiekvienas gyvenamasis plotas gali būti įvertinamas pagal tam tikra energijos išnaudojimo klasę. Lygiai taip pat kaip ir vertinami paprasčiausi buitiniai prietaisai. Visada norisi pasirinkti A++, kad naudojant gebėtume sutaupyti. Štai paskutinioji klasė (G) – retas pasirinkimas, net jei ir kaina labai tinkama. Paprasčiausiai visuomenė geba įvertinti, jog tokio prietaiso energijos naudojimo kiekis bus labai didelis. Kodėl tuomet kitaip reaguojame pasirinkdami namus? Energijos naudingumo sertifikatas gali įrodyti, kokios kokybės nekilnojamąjį turtą perkate.

Pasyvus namas yra statomas be jokios realaus apšiltinimą teikiančios procedūros, be jokio konkretaus prietaiso, kuris reikalautų gana didelių energijai skirtų išlaidų. Šiluma gaunama iš saulės energijos, iš žmogaus šilumos, siekiant ją taupyti erdvėje itin gerai apšiltinus namą, reguliuojant buitinius prietaisus, naudojant dirvožemį ir taip toliau. Tuo pačiu tai yra ir draugiškas aplinkai pasirinkimas. O juk kiekvienas mūsų turi jausti atsakomybę prieš motiną gamtą. Pasyvus namas – vis labiau populiarėjantis pasirinkimas, kuris greitu metu turėtų užvaldyti visą Lietuvos rinką.

Lietuvoje pasyvus namas galima sakyti dar yra tikra inovacija. Nepaisant to, vis daugiau žmonių susidomi. Ne visada pasirenka šį statymo variantą, tačiau mielai domisi, renka informaciją ir supranta pliusus. Žinoma, nuo paprastų namų statybos pastarasis skiriasi savo kaina. Tačiau vėl pasikartosime, kad kai tik vienkartinė investicija. Paskui pinigėliai, kuriuos sutaupote energijos išlaikymui gana greitai atsiperka. Tuo pačiu pasyvus namas nuo įprastų statymo metu skiriasi ir keliais kitais kriterijais, kaip:

  • Puiki šilumos izoliacija;
  • Kokybiškesni langai ir durys;
  • Šiltą orą grąžinančią vėdinimo sistema…

Pasyvus namas – geriausias pasirinkimas su kuriuo dar detaliau susipažinti ir galiausiai pasirinkti turėtumėte jau dabar.