Namai

Pastoliai: kad statybos būtų paprastesnės

pastoliaiStatybų sektorius Lietuvoje vis intensyvėja ir ne tik specialiose kompanijose, kurios orientuotos į NT vystymą, tačiau tuo pačiu ir privačių žmonių poreikiuose, kurie šiuo metu jau leidžia namus pasistatyti pačiam. Tiesa, namų statyba gana atsakinga ir daug laiko reikalaujanti sritis su kuria nesusipažinęs asmuo negalėtų visko atlikti paprastai ir greitai. Pavyzdžiui, juk reikia labai daug įrangos, be kurios niekaip nepavyktų pasiekti rezultato. Pastoliai – vienas iš tokio tipo daiktų, kurie reikalingi siekiant, kad žmogus galėtų nesunkiai pasiekti net ir pačias aukščiausias vietas. Norint keisti langus, dengti stogą ar paprasčiausiai apkalti namą lentelėms, būtina įsigyti pastolius, o jei nenorite to daryti, visada pravers pastolių nuoma. Taigi, kokie būna pastoliai, kokios saugumo taisyklės, dirbant dideliame aukštyje?

Pastoliai būna trijų rūšių ir skiriasi savo patvarumu, dydžiais ir nuomos ar pirkimo kaina:

 • Moduliniai pastoliai.
 • Fasadiniai pastoliai.
 • Apsauginiai pastoliai.

Statybininkai puikiai žino, kaip pastoliai yra naudojami ir kaip reikia su jais elgtis, kad galėtumėte būti tikras dėl saugumo.

Kelios taisyklės padės užsitikrinti, kad neiškils nesaugumo jausmas ar net nelaimė, kurių labai nesunkiai galima išvengti kad ir kokiame aukštyje esate.

 1. Svarbu apsirengti visą įrangą, kuri yra privaloma bet kurioje statybų vietoje: šalmas, specifiniai baltai, liemenė ir t.t.;
 2. Jei dirbate labai dideliame aukštyje, tuomet rekomenduojama būti prisirišus virve. Tai papildomą saugumo jausmą suteikianti galimybė;
 3. Svarbu patikrinti, ar pastoliai tikrai stovi labai tvirtai. Ir tai darykite kiekvieną dieną prieš lipimą. Kartais dėl smulkmenų gali atsisukti varžtelis arba daiktas pavažiuoti. Galutinis rezultatas gali būti neplanuota nelaimė;
 4. Pasirinkite tik kokybiškus pastolius. Tokius teikia specialios kompanijos, kurios jaučiasi atsakingos už tai, kad žmogus tvirtai stovėtų ant kojų.

Pastoliai funkcionaliai atliks savo darbą tik tokiu atveju, jei pasirinkite tinkamą variantą. Įvertinkite pagal šiuos veiksnius:

 • Pasirinkite tinkamo aukščio pastolius.
 • Patikrinkite, ar įstrižainių schema yra gera.
 • Kokias galimybes tenkina apkrovos ant kurio remiasi pastoliai.
 • Pastolių tvirtumas.

Pastoliai – prietaisas gebantis palengvinti statybų darbus. Jei domina pastolių arba keltuvų nuomos paslaugos, visada galite kreiptis į UAB Aivena – tai patikimas jūsų verslo partneris.