Verslas

Ar kasos aparatą verslui galima įsigyti internetu?

kasos aparatai internetu

Kasos aparatas yra neatsiejama daugelio smulkių verslų dalis, ypač dirbant prekybos ar paslaugų srityse. Nors tradiciškai šie įrenginiai buvo perkami specializuotose parduotuvėse, šiandien vis daugiau verslininkų ieško galimybių įsigyti juos internetu. Lietuvoje tokia galimybė yra visiškai įmanoma, tačiau svarbu suprasti, kaip procesas vyksta ir ką būtina atlikti, gavus kasos aparatą.

Pirmiausia, kasos aparatai internetu yra pakankamai populiari prekė, tad jos asortimentas yra gana platus. Lietuvoje jų galima rasti tiek specializuotų įmonių elektroninėse parduotuvėse, tiek įvairiuose skelbimų portaluose. Pirkimas internetu suteikia patogumo, nes leidžia peržiūrėti įvairius modelius, palyginti kainas ir funkcijas vos keliais spustelėjimais. Be to, galima pasikonsultuoti su pardavėjais nuotoliniu būdu, gauti rekomendacijas ir net pamatyti demonstracinius vaizdo įrašus apie tai, kaip aparatas veikia.

Vis dėlto, renkantis kasos aparatą internetu, būtina atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų. Pirmiausia, įsitikinkite, kad pardavėjas yra patikimas ir siūlo teisėtus produktus, atitinkančius Lietuvos teisės aktus. Kasos aparatas turi būti sertifikuotas ir tinkamas naudoti Lietuvos rinkoje – priešingu atveju Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gali neleisti jo registruoti. Taip pat svarbu pasirinkti aparatą, kuris atitiktų jūsų verslo poreikius: ar dirbsite tik su grynaisiais pinigais, ar prireiks integracijos su kortelių skaitytuvu, ar būtina galimybė spausdinti kvitus.

Kai kasos aparatas jau nupirktas ir pristatytas, svarbiausia nepamiršti jo tinkamai užregistruoti. Pirmas žingsnis – kreiptis į VMI ir pateikti prašymą dėl kasos aparato registravimo. Šis procesas Lietuvoje vyksta gana greitai, o dauguma dokumentų pateikiama internetu per Mano VMI sistemą. Paprastai reikės nurodyti aparato modelį, gamintojo duomenis, serijos numerį ir kitą techninę informaciją.

Taip pat reikėtų pasitarti su kasos aparatų pardavėju dėl pradinės konfigūracijos. Dažnai pardavėjai siūlo programavimo paslaugas, kurios apima kainų įvedimą, prekių grupių suvedimą ir kitus būtinus nustatymus. Jei tai atliksite patys, svarbu įsitikinti, kad viskas sukonfigūruota pagal Lietuvos teisės aktų reikalavimus, nes VMI gali atlikti patikrinimą.

Nepamirškite pasirūpinti ir techniniu aptarnavimu. Kasos aparatas yra elektroninis įrenginys, todėl gali prireikti periodinių patikrų ar remonto. Rinkdamiesi pardavėją, įsitikinkite, kad jie teikia techninės priežiūros paslaugas arba rekomenduoja patikimus specialistus.

Kasos aparatų pirkimas internetu yra patogus sprendimas, tačiau svarbu pasirūpinti visais reikalingais dokumentais, tinkama registracija ir priežiūra. Tokiu būdu išvengsite teisinių nesklandumų ir galėsite ramiai susikoncentruoti į savo verslą. Lietuvoje galimybės tai padaryti yra tikrai geros, todėl, tinkamai pasiruošę, galite sutaupyti laiko ir energijos.

Automobiliai

Restauruotos padangos tikrai pigiau?

padangosVėl rizikuojame įsivelti į amžinąjį automobilininkų ginčą – kas geriau: naujos ar restauruotos padangos? Diskusijose gimsta tiesa, tad nepabijokime šios temos ir panagrinėkime viską išsamiau.

Kiek laiko tarnauja naujos padangos? Viskas priklauso nuo eksploatacijos ypatumų. Jei automobilis važinėja daug, kelių danga įvairi, naujos padangos tarnauja 2-4 sezonus. Tiek pat tarnauja ir restauruotos padangos, jei važinėjama nedaug, dažniausiai paprastu plentu, nedalyvaujama jokiuose gatvės incidentuose, lenktynėse ir t.t. Ar taip apsimoka?

Restauruotos padangos kainuoja 40-60 proc. naujos padangos kainos. Jei nauja padanga kainuoja 80 eurų, reiškia restauruota kainuos 32-48 eurus. Priklausomai nuo modelio gali dar mažiau kainuoti. Reiškia, vos už 120 eurų galima įsigyti visas keturias padangas, tuo tarpu naujos išeitų tik dvi…

Kodėl restauruotos kainos yra pigesnės? Galbūt reiktų priminti patį restauravimo procesą. Yra surankamos naudotos padangos, kurias dažniausiai surenka autoservisai iš savo klientų. Padangų būklė dar kartą įvertinama. Tos padangos, kurių korpusai nepažeisti ir nedeformuoti, dar gali būti restauruojamos. Kitos išvežamos į perdirbimo gamyklą. Iš padangų yra gaminama skysta guma, kuri dažnai naudojama kelininkų užtaisant nedideles duobeles plente ir įskilimus. Grįžkime prie tų padangų, kurių korpusai geri, nors protektorius jau nebeatitinka reikalavimų dėl gylio. Kiekviena padanga kruopščiai patikrinama, nuvalomi visi pašaliniai elementai. Tada dedama tarpinė guma, ant jos uždedamas naujas „raštas“ ir specialioje talpoje vulkanizuojama kelias valandas didesnėje nei 100 laipsnių temperatūroje. Taip naujasis „raštas“ tampa vientisa restauruotos padangos dalimi.

Realiai kainuoja tik darbas ir naujo protektoriaus uždėjimas, todėl šiuo verslu noriai imasi ne viena Lietuvos įmonė. Tokios padangos yra patikimos, tačiau, deja, gamintojo garantijų nebeturi. Taip pat iškyla rizika, kad padangą restauravęs darbuotojas galėjo nepastebėti tam tikrų nežymių pažeidimų, kurie laikui bėgant gali tapti padangos sprogimo ar prakiurimo priežastimi. Taigi, perkantieji restauruotas padangas dalyvauja savotiškoje loterijoje.

Naujos padangos yra kur kas patikimesnės, bet brangesnės, tad čia jau reikėtų užduoti kitą klausimą – kiek įvertintumėte savo saugumą, sveikatą ir gyvybę? 30 ar 80 eurų? Nesivarginkite, jūsų gyvybė yra neįkainojama jokiais pinigais, todėl reikia gerai pagalvoti darant sprendimą – pirkti naujas ar restauruotas padangas.