Namai, Verslas

Medienos granulės – taupus ir švarus granulinės krosnelės kuras

granulinės krosnelėsŠiuo metu vis labiau populiarėja pastatų šildymas granulinėmis krosnelėmis. Tokios krosnelės yra kuriamos pagal moderniausias technologijas, jos ekologiškai švarios ir taupančios energiją. Todėl toks būstų šildymas yra vienas iš ekonomiškiausių ir ekologiškiausių šildymo būdų.

Granulinės krosnelės yra kūrenamos medžio granulėmis. Medžio granulės – aplinkai nekenkiantis, švarus ir atsinaujinantis biokuras. Tokio kuro sudėtyje esantys sieros ir azoto kiekiai tokie maži, kad, tinkamai sudeginus, azoto oksido ir sieros dioksido išsiskiriančiuose dūmuose beveik nerandama.

Medžio granulės yra gaminamos iš natūralios medienos, pavyzdžiui: pušies ar beržo. Jų gamybai yra naudojamos tik medienos atliekos, tai gali būti drožlės ar pjuvenos. Pirmiausia šios atliekos yra gerai išdžiovinamos, tada jos malamos ir presuojamos į 6-8 mm skermens ir 5-20 mm ilgio cilindro formos granules. Šiame procese nėra naudojami jokie klijai, lakai ar kitos cheminės medžiagos, todėl gaunamas labai švarus ir ekologiškas produktas.

Dėl jų gamybos būdo medžio granulėse yra daug mažiau drėgmės nei įprastose malkose, todėl granulių panaudojimas būstų šildymui yra daug efektyvesnis. Geros kokybės granulių šilumos našumas paprastai būna daugiau kaip 80 %. Be to, jų degimo procese išsiskiria labai nedidelis pelenų kiekis.

Medžio granules gamintojai paprastai pakuoja į 20 kg plastikinius maišelius, kurie yra atsparūs drėgmei. Kadangi pakuotės nepraleidžia drėgmės, tai granulės yra tinkamai apsaugotos, o naudojami maišeliai pakankamai tvirti, kad atlaikytų transportavimą. Taip supakuotas granules galima laikyti neribotą laiką.

Labai svarbu ir tai, kad medienos granulėms sandėliuoti sunaudojama dvigubai mažiau vietos nei yra įprasta laikant malkas. Be to, mūsų šalyje medienos granules gamina apie 20-30 įmonių, tad jų pasiūla ir pasirinkimas tikrai dideli, tad, norint jų įsigyti, nekyla jokių papildomų problemų.

Visos šios išvardintos granulinių krosnelių kuro savybės skatina, planuojant ir įrengiant būsto šildymą, rinktis būtent šias krosneles. Tačiau be visų jų teigiamų savybių, yra dar viena nemažiau svarbi aplinkybė. Tai naudojamo kuro kaina. Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje medienos granulės yra viena pigiausių kuro rūšių.

Įvertinus visus pliusus, granulinės krosnelės puikus pasirinkimas jūsų namų šildymo sistemos įrengimui, kuriant jaukius ir šiltus bei aplinkai draugiškus namus.