Stilius

Kosmetikos galiojimo laikas – kada dar galima naudoti, o kada mesti lauk?

Pakelkite ranką, jei jau daugiau nei metus jūsų kosmetinėje blaškosi nebenaudojamas tušas (kurio galiojimo laikas tikrai pasibaigęs). Arba kaip tie lūpų dažai, kuriuos naudojate tik per šventes pastarąjį dešimtmetį?

Jei įprastai neskiriate laiko savo kosmetikos likučiams išvalyti, labai lengva juos užlaikyti gerokai ilgiau nei jų galiojimo laikas. Ir tai liečia absoliučiai visą kosmetiką ir vonio priemones – makiažą, higienos reikmenis, kūno priežiūros priemones ir vaistus.

Pakalbėkime, kodėl svarbu žinoti kosmetikos galiojimo laiką ir kaip dažnai atnaujinti kosmetinę.

Kodėl negalima naudoti senos kosmetikos?

Pirma, sena kosmetika užima vietą kosmetinėje ir vonios spintelėje. Atrodo turite tiek daug, bet kai reikia ką nors rasti, paaiškėja, jog nieko gero, tik likučiai. Tačiau ne tai svarbiausia, ypač jei likučiai tik mėtosi, nes tingite išmesti, bet realiai nenaudojate. Baisiau, jei metų metus naudojate tą patį produktą.

Senų kosmetikos priemonių naudojimas gali sukelti alergiją, sudirgimus ir net pavojingas infekcijas. Neseniai atliktas Jungtinės Karalystės mokslininkų tyrimas parodė, kad 90 procentų grožio produktų, ypač su kempinėlėmis, yra terpė potencialiai „mirtinoms bakterijoms“, įskaitant E.coli ir stafilokokus. Šių nepageidaujamų bakterijų, kurios klesti drėgnoje aplinkoje(pavyzdžiui, makiažo kempinėlėse ir lūpų dažų tūtelėse) poveikis blogiausiu atveju gali sukelti odos infekciją ir kraujo užkrėtimą. Ir pagalvojus, ką šie dalykai liečia – pradedant nuo pirštų, prie veido, burnos, akių, kaklo ir vėl grįžtant prie gaminio, lengva suprasti, kodėl pavojinga juos ilgai naudoti nekeičiant naujais.

Kiek kokią kosmetiką galima naudoti?

Kaip jau supratote, jums reikia žinoti ką galima naudoti, o ką jau laikas išmesti iš kosmetinės. Teisybės dėlei reikia pripažinti, sunku pasakyti kokia yra produkto galiojimo data vien žiūrint į pakuotę, nes pažymėtos datos dažniausiai net nėra. Kitaip nei maisto produktams, kurie paprastai pažymėti data „galioja iki“ arba „geriausia iki“, kosmetikai pagal tam tikrus teisės aktus, nėra privaloma. Kad viskas būtų dar painiau, kai kuriuose kosmetikos produktuose tiesiog nėra nurodoma jokia galiojimo data. Net geriausias paakių kremas ar kūno losjonas gali jos neturėti.

Taigi, norėdami išsiaiškinti, kas gali likti naudojimui, o ką reikia išmesti pateikiame išsamų kiekvienos kūno priežiūros ir makiažo priemonių galiojimo pabaigos datą. Niekada daugiau nenaudosite mikrobų turinčių makiažo kempinių, antakių šepetėlio, paakių kremo ar kremo nuo saulės. Jei nėra aiškių nurodymų ant pakuotės ir perkate naują produktą, skaičiuokite galiojimo datą nuo pakuotės atidarymo. Bijote pamiršti? Užklijuokite lipduką ant pakuotės su atidarymo data.

  • Maskuoklis: 1 metai
  • Kreminiai skaistalai: 1 metai
  • Akių pieštukas: 3 mėnesiai
  • Akių kontūro pieštukas: 2 metai
  • Akių šešėliai: 1 metai
  • Makiažo pagrindas: 1 metai
  • Lūpų balzamas: nuo 1 iki 5 metų
  • Lūpų blizgesys: 1 metai
  • Lūpdažiai: 2 metai
  • Skystas akių kontūras: 3 mėnesiai
  • Tušas: 3 mėnesiai
  • Nagų lakas: 1 metai
  • Birūs skaistalai: 2 metai

Nepamirškime ir vonios produktų, kurie taip pat gali tapti nepageidaujamų bakterijų vieta. Šis sąrašiukas padės atsinaujinti.

  • Muilas: nuo 18 mėnesių iki 3 metų
  • Vonios aliejus: 1 metai
  • Kūno balikliai ir depiliacijos priemonės: 6 mėnesiai
  • Kūno losjonas: 2 metai
  • Kūno prausiklis: 3 metai
  • Dezodorantas: nuo 1 iki 2 metų
  • Vienkartiniai skustuvai: kas penkis – septynis skutimus
  • Paakių kremas: 1 metai
  • Veido kremas: 2 metai
  • Plaukų želė: nuo 2 iki 3 metų
  • Plaukų lakas: nuo 2 iki 3 metų
  • Vonios kempinė: 6 mėnesiai
  • Makiažo kempinė: 1 mėnuo
  • Vaistai: patikrinkite etiketę
  • Burnos skalavimo skystis: 3 metai nuo pagaminimo datos
  • Nagų lako valiklis: neribotą laiką
  • Kvepalai: nuo 1 iki 2 metų
  • Šampūnas ir kondicionierius: nuo 2 iki 3 metų
  • Skutimosi kremas: 2 metai
  • Kremas nuo saulės: 3 metai
  • Dantų šepetėlis: 3 mėnesiai
  • Dantų balinimo juostelės: 13 mėnesių

Dar nepasibaigus makiažo galiojimo laikui, galite išvengti seno makiažo sukeltų mikrobų, nešvarumų ir alergijų, valydami mėgstamus aplikatorius, pvz., kas kelis kartus valyti purvinus makiažo šepetėlius, (kartą ar du per savaitę turėtų būti naudinga). Taip pat rinkitės kokybišką kosmetiką internetu – vienas produktas vietoj kelių skirtingų ir mažesnė kaina – jūsų oda padėkos!

Stilius

Grožiui puoselėti – profesionali kosmetika

grozis

Kaip atskirti profesionalią nuo paprastos kosmetikos? Vienas paprastas kriterijus – pardavimo vietos.  Jei kosmetiką  galima įsigyti bet kokiame prekybos centre – tai nėra profesionalūs produktai, o tiesiog kasdieninės, masinės gamybos priemonės. Pirkdamas tokias prekes niekada nežinai ar tiks, ar ne, dažniausiai nėra su kuo pasitarti arba tariesi su pardavėju, kuris ne visada turi paprasčiausių žinių apie tai kas tinka konkrečiu atveju. Dažnai perkant tokias priemones, tenka susitaikyti su ilgu bandymu rasti tinkamas priemones konkrečiai savo odos tipui. Ir tai nekalbant apie priemones esant probleminei odai.

Profesionalią kosmetiką naudoja kosmetologai, dermatologai, grožio salonai. Kiekvienam žmogui, priklausomai nuo odos būklės yra parenkamos konkrečios kosmetinės priemonės ir rekomenduojama ką įsigyti. Štai, pavyzdžiui, ODA kosmetika profesionalams, rengia seminarus, mokymus kosmetologams, taip užtikrinant, jog kosmetiką naudojantys profesionalai gerai žinotų visas kosmetinių priemonių subtilybes, gebėtų naudoti pagal paskirtį ir parinkti kosmetiką kiekvienam žmogui individualiai. Net geriausia kosmetika netinkamose rankose ar netinkamai naudojant neatneš norimų rezultatų, todėl mokymai yra labai svarbi profesionalios kosmetikos dalis.

Vienas paprastų gyvenimiškų pavydžių yra apie plaukus ką tik išėjus iš kirpyklos ir sekančią dieną po galvos plovimo. Moterys stebisi, kodėl po kirpyklos plaukai atrodė nuostabiai, o išplovus galvą – vaizdelis nedžiugina. Priežastis – namuose naudojami paprasti šampūnai ir kondicionieriai, kai tuo tarpu grožio salone – profesionalūs. Lygiai tokia pati situacija su veido valymu, veido kremais, šveitikliais, priemonėmis nuo aknės ar spuogų bei visa kita kosmetika.

Kaip kalba Lietuvoje gaminamos ODA LT kosmetikos gamintojų atstovai,  įmonė išsiskiria atsakingu požiūriu. Pirmiausia, apmokomi ir sertifikuojami kosmetologai, su kosmetika dirbantis asmuo turi teisingai naudoti priemones įvairių veido odos problemų sprendimui. Tuomet suteikiama galimybė ir įsigyti reikiamas produkcijos linijas. Įmonei svarbu ne tik pardavimų skaičius, bet ir užtikrinti, kad ODA LT gaminamą profesionalią kosmetiką naudojantys klientai pajustų naudą ir džiaugtųsi pagerėjusia odos būkle.

Paprastam žmogui šiuo metu įsigyti profesionalią kosmetiką bei priemones naudojamą kosmetikos salonuose ar dermatologų kabinetuose, nėra sudėtinga. Parinktą ir jums tinkančią kosmetiką galite įsigyti iš savo kosmetologo ar dermatologo, o taip pat gamintojų el.parduotuvėse.

 

 

 

 

Stilius

Seksualūs apatiniai: kaip išrinkti ir kada juos dovanoti moteriai?

apatinis trikotažas

Seksualūs apatiniai yra viena populiariausių dovanų, kurią vyrai įteikia savo širdies damoms. Kita vertus, tai viena dažniausiai grąžinamų prekių, nes riteriai blizgančiais šarvais dažnai „prašauna“ pro šalį. Taigi, kaip išrinkti apatinius moteriai, kad ji jais džiaugtųsi ir puoštųsi? Kada seksualius apatinius galima dovanoti, o kada išmintingiau susilaikyti?

Apatinius teks vilkėti moteriai

Kiekviena moteris turi vienokių ar kitokių priekaištų savo kūnui: tai krūtinė per maža, tai pilvas per didelis, tai ant šlaunų celiulitas visą vaizdą gadina. Ir nors vyrai kartais šių dalykų visiškai nesureikšmina ar net nepastebi, moteris patiria didelį diskomfortą, ieškodama kasdieninių apatinių, kurie padėtų šiek tiek pakoreguoti problemines vietas. Tad savaime suprantama, kad dailiosios lyties atstovė, išpakavus dovaną ir radus itin atvirus ir mažai ką pridengiančius apatinius, nelabai apsidžiaugs ir nesijaus gerai juos demonstruodama. Vyrų ir moterų suvokimas, kas yra seksualu, skiriasi. Jei vyrams seksualūs apatiniai – tai nėriniai, iš liemenėlės besiveržiančios krūtys ir užpakaliuką atidengiančios kelnaitės, tai moterys pirmenybę teikia klasikai – liemenėlei, kuri pakeltų ir gražiai suformuotų krūtinę. Kelnaitėms, kurios būtų patogios.  Žinoma, nėriniai, kaspinėliai ir įvairūs papuošimai patinka daugeliui moterų, nes jie apatiniam trikotažui suteikia daugiau seksualumo. Visgi, nusprendus antrajai pusei dovanoti seksualius apatinius, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kas guli jos apatinių stalčiuje, kokį apatinį trikotažą ji mėgsta ir pan. Seksualūs apatiniai turi ne tik džiuginti akis ir jaudinti, jie turi suteikti moteriai pasitikėjimo savimi. To tikrai nebus, jei ji juose jausis nepatogiai.

Kitas svarbus momentas – nepirkite apatinių „iš akies“, labai tikėtina, kad neišrinksite tinkamo dydžio. Tad reiktų pirma išsiaiškinti savo mylimosios krūtinės ir klubų apimtį.  Tai padaryti nėra sudėtinga, tiesiog pažiūrėkite į etiketes ant apatinio trikotažo jos stalčiuje.

Galiausiai, kada moterims galima dovanoti apatinius, o kada geriau tokius planus nukelti ateičiai, juk seksualūs apatiniai išties labai intymi dovana?  Jei su mergina susitikinėjate palyginus neseniai, sprendimas dovanoti seksualius apatinius nėra pats išmintingiausias, nes galite ją tiesiog įžeisti arba papiktinti, kad nesugebėjote išrinkti jos dydžio. O štai, jei su žmona ar mergina gyvenate jau ne vienerius metus, vienas apie kitą viską žinote, seksualūs apatiniai – labai pikantiška dovana, kuri gali suteikti daugiau spalvų miegamajame.