Verslas

Mažųjų bendrijų įsigijimas šiuo metu yra ypač paprastas

verslas

Nemažas galvos skausmas kyla tiems, kurie nori su kuo mažesnėmis išlaidomis pradėti kažkokią komercinę veiklą legaliai. Yra daugybė būdų, kaip būtų galima įregistruoti veiklą, tačiau ne visi tie būdai kainuoja vienodai. Čia labai svarbu atsižvelgti tiek į turimą biudžetą, tiek ir numatomus planus. Jeigu asmuo veiklą vykdys vienas pats, tuomet natūralu, kad reikėtų ieškoti kuo paprastesnio veiklos įteisinimo būdo. Jeigu veiklą pradės iš karot keli žmonės, tuomet logiška, kad dažniausiai pasirenkamas įmonės registravimas. Tad, ką reikia žinoti tiems, kurie nori imti ekonominės veiklos ir ją įregistruoti su mažiausiomis išlaidomis?

Kaip jau minėta, pavieniai asmenys turėtų rinktis kuo paprastesnį variantą. Dėl to dažniausiai siūloma rinktis individualią veiklą arba mažąją bendriją. Skirtumas tarp šių veiklos įteisinimo metodų – didžius. Individuali veikla įregistruojama tik vienam asmeniui. Ji įregistruojama vos per kelias minutes. Svarbiausia tai, kad įregistravimas yra nemokamas.

Mažųjų bendrijų registravimas yra kiek sudėtingesnis ir neturintys žinių gali užtrukti žymiai ilgiau. Čia taip pat reikės atitinkamų žinių. Bet, turint mažąją bendriją, veikla bus vykdoma juridinio asmens vardu. Tai dažniausiai suteikia daugiau pasitikėjimo ir potencialūs klientai galbūt į jus žiūrės rimčiau.

Būtina žinoti, kad mažąsias bendrijas galima ne tik registruoti, bet taip pat ir įsigyti. Įsigijimo galimybę šiuo metu siūlo tam tikri paslaugų teikėjai. Jie įprastai siūlo tiek MB įsigijimo, tiek ir registravimo galimybes. Trumpai tariant, neretai išleidžiamos gerokai mažesnės pinigų sumos, jeigu veikla pradedama naudojant šių specialistų paslaugomis.

Kaip bebūtų, reikėtų atminti, kad ne visi paslaugų teikėjai dirba sąžiningai. Dėl to verta kruopščiai analizuoti jų pasiūlymus, o svarbiausia – reikėtų patikrinti ar jie nėra kokie nors aferistai. Internete tikrai nesunkiai rasite patikimiausius specialistus, kurie padės jums atlikti visas užduotis, susijusias su veiklos įteisinimu. Jeigu jus labiausiai domina MB įsigijimas, tiesiog internete paieškos sistemų laukeliuose veskite terminą „parduodame mažąsias bendrijas“ ir tada rasite pardavėjus. Liks tik atsirinkti patikimiausius ir turinčius geriausią reputaciją. Žinoma, nepamirškite lyginti ir kainų – jos gali būti skirtingos.

Verslas

VšĮ steigimas – kam to reikia

VšĮ steigimasViešoji įstaiga – trečia pagal populiaruma juridinių asmenų forma Lietuvoje. Negalėtume sakyti, kad tai verslo forma, kaip UAB ar Mažoji bendrija, nes VšĮ nesiekia pelno. Bet apie viską iš pradžių.

VšĮ ypatumai

Pasiskaityti, kas yra VšĮ galima daugybėje informacinių šaltinių, tad čia apie tai neišsiplėsime. Pereisime iš karto prie ypatumų. VšĮ steigti gali neribotas skaičius žmonių ar organizacijų. Net ir vienas žmogus gali būti viešosios įstaigos steigėjas. VšĮ steigimas yra gana nesudėtingas, tačiau reikia atidžiai paruošti dokumentaciją.

VšĮ nesiekia pelno. Tai reiškia, kad visos gautos pajamos yra išleidžiamos įstaigos tikslams siekti, o ne išdalinamos dalininkams proporcingomis dalimis. Pelnas taip pat gali būti rezervuojamas ir laikomas atskiroje sąskaitoje. Jis gali būti naudojamas tik savo tikslams įgyvendinti. Tikslai numatomi VšĮ įstatuose. VšĮ yra ribotos atsakomybės forma, todėl dalininkų turtas yra neliečiamas bankroto atveju.

VšĮ samdo jai reikalingus darbuotojus. Tai daroma normalių darbo santykių pagrindu – mokami SODROS ir kiti mokesčiai.

VšĮ steigimas

VšĮ steigimas atliekamas internetu. Svarbu surinkti tinkamus dokumentus ir turėti el. parašą. Viską galima atlikti per keliolika minučių. Tai galima padaryti patiems arba samdyti finansų konsultantus, kurie padėtų paruošti reikalingą dokumentaciją. Taip pat VšĮ steigimas vykdomas ir pas notarą, tačiau tai užtrunka ilgiau ir kainuoja papildomai.

Kam reikalingas VšĮ?

Viešoji įstaiga yra reikalinga keliais atvejais. Dažniausias jų – šviečiamoji veikla. Tai įvairūs renginiai, kursai, seminarai, mokymai, projektai moksleiviams ir studentams, bendruomenėms. Kitas tikslas – bendruomenės reikalai ir atstovavimas. Gali būti sukurta vieno daugiabučio namo viešoji įstaiga, ginanti to namo gyventojų interesus. Taip pat steigiamos kitokios bendruomenes. Paprastai tokių VšĮ steigimą lydi ir prašymai suteikti paramos gavėjo statusą, kad būtų galima surinkti 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio.

VšĮ yra Lietuvos gydymo įstaigos. Tai reiškia, kad ligoninės, poliklinikos ir kitos gydymo įstaigos teikia paslaugas, tačiau nesiekia pelno.

Viešosios įstaigos yra įvairios paramos ir labdaros organizacijos, kurių tikslas – visą savo pelną ir pajamas perduoti remtiniems asmenims ir juridiniams asmenims – kitoms organizacijoms.

VšĮ steigimas turėtų būti patikimas profesionalams, kurie paaiškins ir jos valdymo ypatumus – viešosios įstaigos savininko ir vadovo pareigas ir prievoles, dalininkų veiklą ir atsakomybę.