Namai

Miegamojo lovos: į ką atsižvelgti jas renkantis?

Kokybiška, patogi miegamojo lova turi įtakos miego kokybei ir savijautai atsibudus. Atsakome, į ką atsižvelgti ją renkantis.

  1. Miegamojo lovos dydis. Tinkamo dydžio lova leis patogiai išsimiegoti porai arba vienišiams. Ją parinkite pagal tai, kokį čiužinį planuojate dėti. Svarbu ir tai, kad lova neužgriozdintų kambario, būtų patogus apėjimas iš abiejų pusių. Taigi, renkantis jos dydį, įvertinkite ir kambario plotą.
  2. Čiužinio tipas. Tinkamo čiužinio pasirinkimas labai svarbus patogumui ir atramai. Spyruokliniai čiužiniai yra tradiciniai ir plačiai prieinami, užtikrina gerą atramą ir ilgaamžiškumą. Putų poliuretano arba viskoelastiniai čiužiniai prisitaiko prie jūsų kūno, todėl puikiai sumažina spaudimą ir suteikia atramą. Latekso čiužiniai yra kietesni elastingesni, tinka žmonėms, kurie miego metu daug prakaituoja.
  3. Lovos rėmas. Lovos rėmas ne tik palaiko čiužinį, bet ir prisideda prie kambario estetikos. Mediniai miegamojo lovos rėmai yra tvirti ir atrodo klasikinės išvaizdos, o metaliniai rėmai yra patvarūs ir dažnai būna modernaus dizaino. Minkšti lovų rėmai suteikia prabangos ir komforto, juos galima rinktis iš įvairių audinių ir spalvų. Platforminės arba continental tipo lovos suteikia šiuolaikišką išvaizdą ir dažnai turi įmontuotas laikymo galimybes.
  4. Galvūgalis ir kojūgalis. Šie lovos komponentai atsakingi už estetiką ir komfortą. Jie suteikia stilių ir atramą, kad būtų patogu sėdėti lovoje. Renkantis juos, pasirinkite stilių, kuris harmoningai papildytų jūsų miegamojo interjerą.
  5. Sandėliavimo galimybės. Jei miegamajame turite nedaug vietos, apsvarstykite galimybę rinktis lovą su papildomais stalčiais, kuriuose puikiai tilps pagalvės, patalynė ir kiti miegamojo daiktai. Tai taupo vietą ir suteikia daugiau tvarkos jūsų kambariui.
  6. Jūsų biudžetas. Prieš neriant į geriausios lovos paieškas, nustatykite biudžetą. Nepamirškite, kad geros kokybės lova yra investicija į jūsų poilsį, todėl renkantis šį baldą labai taupyti nereikėtų.

Papildomas patarimas: jei įmanoma, prieš perkant lovą išbandykite ją parduotuvėje. Atsigulkite įprastoje miego padėtyje, kad įsitikintumėte, jog čiužinys ir lovos rėmas suteikia optimalią atramą ir komfortą.

Namai

Telefonas prieš miegą nėra gero poilsio pagrindas

miegas

Dabar populiarus vaizdo įrašų internete žanras – vadinamasis „unboxing‘as“. Dažnai rodoma, kaip išpakuojami telefonai, kaip jie apžiūrimi, įjungiami, aptariamos pagrindinės jų ypatybės. O štai patalynė – visai kitokia tema, kur svarbu kiti dalykai – ne kameros megapikseliai ar baterijos dydis. Čia reikšmė teikiama geram miegui.

Dvi klaidos

Kaip manote, kodėl straipsnio pradžioje susietas miegas ir telefonai? Ogi todėl, kad nemažai žmonių daro dvi klaidas:

  1. Prieš miegą (netgi lovoje) pernelyg užsibūna naršydami socialiniuose tinkluose, žaisdami žaidimus ir t. t. Specialistų teigimu, tai anaiptol nėra tikslingiausi veiksmai norint puikiai pailsėti. Naršymas telefone prieš miegą netgi siejamas su lėtesne medžiagų apykaita. Ką ir kalbėti apie mažesnę tikimybę greitai užsnūsti.
  2. O kaipgi rytas? Lygiai taip pat nemažai žmonių, net nespėję išlipti iš lovos, pirmiausia ima į rankas telefoną ir išnaršo, kas naujo įvyko per kelias valandas.

Šiek tiek apie patalynę

Pristačius šias klaidas vertėtų bent abstrakčiai paminėti pačią miego reikšmę ir naudą. Sutikite, tai biologinė būsena, kurios natūralumu ir būtinumu nėra reikalo abejoti. Neabejojama ir patogios patalynės poreikiu. Bet kur rasti išties gerą ir praktišką? Tiek sau, tiek vaikams patalynę išsirinksite iš TavoSapnas.lt asortimento. Čia yra ir atskira kategorija „Patalynė kūdikiams“, kur pateikiama ir tekstilė vežimėliui. Ieškote čiužinuko į vežimėlį? O gal vokelio? Rasite!

Įpročiai

Grįžtant prie naudojimosi telefonu temos, galvoje sušmėžuoja vaizdinys: tėvai, neturėdami laiko ar norėdami, kad vaikas ramiai elgtųsi, duoda jam savo telefoną. Bet ar toks tėvų elgesys nepadarys meškos paslaugos? Gal tai retorinis klausimas, bet jo svarba šiuolaikinėje, išmaniųjų įrenginių apsuptoje visuomenėje – milžiniška.

Įnikti į išmanųjį įrenginį kartais tikrai reikia. Čia mus pasiekia laiškai, kai kurie iš jų galbūt itin aktualūs, juos perskaityti būtina dėl darbo. Tačiau visuomet egzistuoja priešprieša tarp tikslingo ir perteklinio naudojimosi. Pavyzdžiui, jei niekaip neužmiegate ir kas kelias minutes paimate į rankas telefoną patikrinti, šitai būtų sunku pavadinti tikslingu naudojimusi.

Miego samprata giliai įsišaknijusi

Miego samprata giliai įsišaknijusi. Būtų keista, jei būtų kitaip. Neretai galima išgirsti tokių posakių kaip „ne ta koja iš lovos išlipo“ ar „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“. Šių posakių prasmė perkeltinė, o tai dar labiau patvirtina nakties poilsio svarbą žmogaus gyvenimui ir visoms jo sritims.

Kaip vienas iš pagrindinių aspektų dažniausiai įvardijamas energijos „rezervas“. Per dieną pavargstame, tad naktį „įsikrauname“. Galbūt šeštą ar septintą ryto tingime, tačiau dienai įsibėgėjant galime konstatuoti, jog energijos turime. Be abejo, šioje vietoje tikėtini papildomi svarstymai, pavyzdžiui, veikiausiai esate girdėję apie „vyturius“ ir „pelėdas“ – ne apie paukščius, o apie žmones, kurie keliasi anksti ir eina gultis likus kelioms valandoms iki vidurnakčio; ir apie besikeliančius vėliau, ilgiau būnančius vakare, besigulančius apie vidurnaktį ar po jo.

Kartais tapti „vyturiu“ ar „pelėda“ priverčia aplinkybės. Tarkim, pradedate dirbti kitoje įstaigoje ir kitokiomis valandomis, nei esate įpratę. Arba darbas pamainomis.

O straipsnio pabaigoje derėtų pakartoti, kad telefonas prieš miegą – ne pati geriausia idėja. Prieš miegą verčiau pailsėti, kad ir paradoksaliai tai nuskambėtų. Iš tikro nieko paradoksalaus čia nėra. Kaip įsijaučiame į darbus, taip tikslinga padaryti ir perėjimą prie miego. Be išmaniųjų įrenginių ir galvojimų apie rytdienos užduotis.