Automobiliai

Automobilių lizingas: ką reiktų žinoti?

lizingas

Automobilis gerokai palengvina kasdienybę: nereikia derintis prie viešojo transporto grafiko, nereikia lūkuriuoti stotelėje, jei autobusas ar troleibusas vėluoja ar pėdinti pėsčiomis namo, jei viešasis transportas išvis nebevažiuoja. Nuosava transporto priemonė suteikia daug laisvių, tačiau visa technika anksčiau ar vėliau pradeda gesti, kol galiausiai ištikimas kelionių partneris visiškai sustoja. Naujas automobilis, ypač geros kokybės, nėra lapai pigus, todėl automobilių lizingas gali būtų būtent tai, ko jums reikia. Štai keletas dalykų, kuriuos reiktų žinoti, nusprendus įsigyti naują automobilį lizingu.

Kokio pradinio įnašo reikia?

Pradinio įnašo dydis priklauso nuo bendrovės, iš kurios ketinate skolintis, tačiau daugelis kreditorių šiandien siūlo automobilį įsigyti patraukliomis sąlygomis ir be jokio pradinio įnašo. Tai reiškia, kad automobilių lizingas kompensuos 100 proc. jūsų automobilio vertės. Žinoma, reiktų atminti, kad neįnešant nė trupučio pinigų, teks mokėti didesnes mėnesines palūkanas arba palūkanos gali būti mažesnės, tačiau teks pasirinkti ilgesnį sutarties laikotarpį. Taigi, gerokai protingiau šiek tiek pasitaupyti pradiniam įnašui, taip pavyks sutaupyti ateityje.

Ar būtina atvykti į kredito bendrovę?

Dalis kreditorių leidžia paraišką kreditui pateikti tiesiog internetu ir per kelias dienas atsako ar automobilių lizingas jums bus suteiktas. Teigiamu atveju teks apsilankyti pas kreditorius, pasirašyti sutartį ir sutvarkyti kitus formalumus.  Po to jau galėsite sėsti už naujo automobilio vairo ir sėkmingai juo važinėti.

Ar galima automobilį parduoti?

Visą sutarties laikotarpį automobilis teisiškai priklauso kredito bendrovei, kuri jums suteikė lizingą, tačiau, jei taip nutiko, kad naujas svajonių automobilis nepateisino jūsų lūkesčių, jį parduoti galite. Iš gautų pinigų teks pateikti įsiskolinimą bendrovei. Žinoma, pardavinėti automobilio be kreditoriaus žinios tikrai nepatartina.  Nusprendę parduoti automobilį, būtinai susisiekite su savo kreditoriumi ir išsiaiškinkite visas pardavimo sąlygas.

Ar galima lizingą išsimokėti anksčiau?

Ši informacija turėtų būti nurodyta jūsų lizingo sutartyje, tačiau dažniausiai kreditoriai tokią galimybę suteikia. Jei tik finansinės galimybės leidžia, ja reiktų pasinaudoti, taip pavyks nemažai sutaupyti. Daugiau apie galimybę įsigyti automobilį lizingu galite skaityti čia: Paskola23.lt.

Automobiliai, Verslas

Ar tikrai viską žinote apie automobilių lizingą?

Automobilių lizingasAutomobilio lizingo paslaugas teikiančios bendrovės šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Lietuvos bankų asociacijos duomenimis per praeitus metus automobilių lizingo portfelis išaugo net 9 proc., lyginant su 2014 m. Tai buvo didžiausias augimas per pastaruosius septynerius metus ir specialistai teigia, kad artimiausioje ateityje automobilių lizingas tik dar labiau populiarės.

Kas yra automobilių lizingas?

Lizingas – ilgalaikė transporto nuomos sutartis, kuri įpareigoja už automobilį nustatytu laiku mokėti atitinkamo dydžio periodines įmokas  bei palūkanas. Jei asmuo per visą automobilio lizingo sutarties galiojimo laiką tvarkingai ir atsakingai mokėjo nustatytas įmokas, pasibaigus sutarčiai, automobilis tampa jo nuosavybe. Automobilių lizingas labai dažnai laikomas kreditu, tačiau kredito ir lizingo sąlygos šiek tiek skiriasi. Esminis skirtumas – teisės į automobilį. Paprasčiau tariant, jei nusprendėte imti kreditą automobiliui, visos teisės į automobilį iš karto atitenka jums. Be to, norint pasiimti kreditą, nebūtinas pradinis įnašas. Kita vertus, kredito palūkanos, lyginant su lizingu, gerokai didesnės.

Tuo tarpu, visą automobilio lizingo sutarties galiojimo laiką, transporto priemonė oficialiai priklauso lizingą suteikusiai bendrovei. Tik pasibaigus sutarčiai, automobilio teisės pereina vairuotojui. Be to, norint gauti automobilio lizingą, būtina pradinė įmoka, kuri siekia apie 30-40 proc. automobilio vertės, tačiau reikia atminti, kad lizingo palūkanos yra mažesnės.

Taigi, jei nusprendėte pasirašyti lizingo sutartį, turėtumėte žinoti, kuo skiriasi automobilių lizingo rūšys ir kokį lizingą naudingiau pasirinkti.

Veiklos nuoma – tai daugiau galimybių

Veiklos nuoma – viena iš automobilio lizingo rūšių, kuri pasižymi tuo, kad jūsų norimą automobilį įsigyja lizingo bendrovė, o jūs galite eksploatuoti automobilį iki lizingo sutartyje nurodytos datos. Kai sutartis pasibaigia, turite du pasirinkimus:  automobilį galite grąžinti lizingo bendrovei arba jį įsigyti. Pastaruoju atveju, automobilio kaina priklauso nuo jo likutinės vertės, kuri buvo nustatyta sandėrio pradžioje.  Šis automobilių lizingas klientus vilioja tuo, kad reikia mokėti mažesnes periodines įmokas, tik sutarties gale reikia sumokėti didesnę pinigų sumą. Pasirinkę veiklos nuomos sutartį, turite galimybę grąžinti automobilį pardavėjui arba pratęsti lizingo sutartį, taigi, ši lizingo rūšis suteikia daugiau pasirinkimo laisvės.

Išperkamoji nuoma – turintiems pradinę įmoką

Išperkamoji nuoma arba tiesiog automobilių lizingas pasižymi tuo, kas jūsų norimą transporto priemonę pardavėjas parduoda lizingo bendrovei, o jų per sutartyje nurodytą laiką turite jį išsipirkti.  Pasirašant išperkamosios nuomos sutartį, paprastai reikia sumokėti didesnę pradinę įmoką. Tiesa, kai kurios lizingo bendrovės ar bankai savo klientams suteikia galimybę pasirinkti įmokos dydį. Kita vertus, turėtumėte žinoti, kad kuo mažesnė pradinė įmoka, tuo didesnė bus periodinių įmokų suma. Taigi, reiktų gerai apsvarstyti, kas naudingiau – šiek tiek „susiveržti diržus“ ir sukaupti didesnę pradinę įmoką ar vėliau mokėti didesnes periodines įmokas.

Automobilių lizingas – greitas ir paprastas būdas įsigyti naują automobilį, tačiau, prieš pasirašant automobilio lizingo sutartį, turėtumėte atminti, kad tai yra finansinis įsipareigojimas, todėl būtina gerai įvertinti savo finansines galimybes ir jų perspektyvas. Jei esate tikras, kad kelis artimiausius metus jūsų finansinė padėtis išliks stabili, lizingas – puikus pasirinkimas. Priešingu atveju, gerai pagalvokite ar automobilio lizingas netaps našta. Specialistai perspėja, kad įmokos, kurias mokate už automobilį, neturėtų viršyti 25 proc. jūsų gaunamų pajamų. Tuo atveju, jei turite daugiau finansinių įsipareigojimų, visų paskolų ar kreditų  įmokų suma neturėtų būti didesnė nei 40 proc. gaunamų pajamų.