Namai

Židiniai, Klaipėda, žiema – dalykai, artimesni, nei galėjote pamanyti

Židiniai Klaipėda

Židiniai Klaipėda atrodo kaip du žodžiai, neturintys jokių sąsajų. Arba tarp jų reikia kablelio, arba pakeisti žodžio „Klaipėda“ linksnį. Tačiau palaukite! Pasirodo, tai nėra koks dirbtinis dviejų daiktavardžių sugretinimas. Tokį junginį nulėmė internetas. Tuoj viską paaiškinsime.

Bet prieš paaiškindami pridėsime ir trečią žodį – žiema. Sakote, kad tai jau primena lygtį? Ne, tikrai neversime jūsų aiškintis, kiek bus x, jei y = 6, o c = 33 / 6 + x. Neversime spręsti sudėtingų uždavinių. Židiniai ir žiema – tos pačios srities dalykai. Bet turint omenyje išraišką jie skiriasi. Židinys – šildymo įrenginys, o žiema – metų laikas. Skaitykite toliau ir suprasite, ką mes čia vinguriuojame.

Židiniai Klaipėda atrodo kaip du žodžiai, neturintys jokių sąsajų. <…> Tokį junginį nulėmė internetas. Prisimenate šiuos sakinius iš pradžios? Štai ir atsakymas į iškilusius klausimus: žmonės, gyvenantys uostamiestyje ar jo apskrityje, ieškodami židinių internete rašo „židiniai Klaipėda“. Nes toks specifinis yra paieškų žanras. Mokykliniame rašinėlyje tai būtų kaip keista klaida, o štai interneto diskurse frazė atrodo normali ir suprantama. Todėl iš pirmo žvilgsnio, kol nepagalvojama apie virtualios paieškos laukelį, įspūdis keistokas. Lyg ir įprasti lietuviški žodžiai, bet visiškai nesuderinti. Tačiau viskas sustyguojama paaiškinus, kad taip žmonės ieško įsijungę kompiuterį, nepriklausomai nei nuo to kompiuterio markės ar galingumo, nepriklausomai nuo interneto greičio ar sumos, kurią pirkėjai gali leisti skirti židiniui.

Kodėl buvo paminėta ir žiema? Todėl, kad tai šaltasis metų laikas, kai krinta sniegas, kai termometras skelbia minusinę temperatūrą. Kita vertus, žiemų būna ir „pliurzuotų“, kai visur telkšo balos, kai palyginti šilta, bet nemalonu. Tuomet netgi atrodo, kad geriau būtų šalčiau, bet sausiau. Bet tai tik patvirtina lietuviškų žiemų nenuspėjamumą ir lemia paieškos „židiniai Klaipėda“ populiarumą.

Židiniais, krosnelėmis ir kitais prietaisais paprastai rūpinamasi anksčiau, nei prasideda darganos. Žmonės prisimena liaudies išmintį. Pasinaudojama patarimu roges ruošti vasarą (arba šildymo sistema pasirūpinti, kol žiema dar nepradėjo šaldyti žemės).

Kokių asociacijų kyla, kai kas nors pamini šaltąjį metų laiką? Kalėdos, eglutė, sniegas, šaltis, varvekliai, ledas, šerkšnas, sniego senis, pirštinės, žieminės padangos, malkos, krosnis… ir, aišku, židinys. Jaukumo simbolis ir šilumos šaltinis.

Vasarą Klaipėdoje smagu ir sniego senis ar šerkšnas tampa tarsi tolimos pasakos siužetu. Tačiau kadenciją baigia birželis, liepa, rugpjūtis, tuomet valdžią perima rugsėjis, spalis ir lapkritis, o po jų – gruodis, sausis ir vasaris. Jau spalio mėnesį pradedama šildyti namus, nes oro temperatūra darosi vis žemesnė, ieškoma storesnių drabužių, norisi daugiau šilumos. Vieniems aktualios tampa šildymo kainos, kitų pagrindinis rūpestis – naujo katilo įsigijimas (nors, kaip kalbėjome, daugelis pasinaudoja patarimu žiemai pasiruošti iš anksto).

O dabar grįžkime prie internetinės paieškos. Kas svarbu žmonėms, kurie dabar įsijungę kompiuterį ir naršo internete? Be jokių abejonių, jie džiaugiasi, kad reikiamą informaciją pavyksta atrasti greitai ir patogiai. Tai dvi ypatybės, kurių reikšmė neginčijama.

Kokie dar dalykai reikšmingi virtualioje erdvėje? Pastebima tendencija, kad nelabai kas varginasi ieškoti kokiame septintame ar dešimtame puslapyje. Daugiausia dėmesio sulaukia tie portalai, kurie yra aukščiausiai.  Ir visai nesvarbu, ar jūsų paieška yra „židiniai Klaipėda“, ar „krosnelės Klaipėdoje“.

Kai internautas paspaudžia mygtuką įeiti į konkrečią svetainę, tikisi, kad joje bus naudingos informacijos. Ne mažiau svarbus yra tinklalapio dizainas. Taip pat tekstai. Kiekviena dalis turi įtakos visumai.

Kalėdos, eglutė, sniegas, šaltis, varvekliai, ledas, šerkšnas, sniego senis, pirštinės, žieminės padangos, malkos, krosnis… Tokias asociacijas su žiema minėjome. Bet žinote, kas dar iškyla prieš akis pamąsčius apie gruodį, sausį ir vasarį? Ogi kambario dizainas. Dažnai židinį pirkėjai renkasi ne tik kaip šilumos šaltinį, bet ir kaip interjero akcentą. Židinys ne tik šildo, bet ir kuria šventinę nuotaiką. Kambarys, kuriame jis yra, tampa susibūrimo vieta. Būstas su židiniu jaukesnis.

Kokie gamintojai kokias ypatybes iškelia į pirmą planą, kokio galingumo židinio reikia, kaip transportuoti ir sumontuoti – klausimai, kylantys pirkėjams. Tiksliau, dalis klausimų. Kuo profesionalesni pardavėjai, tuo vertingesni jų atsakymai, tuo geriau informuojami pirkėjai. Džiugina tai, kad Klaipėdoje yra specialistų, nenumojančių ranka į vartotojų klausimus.

Židinys, Klaipėda ir žiema – ne kokios nors priešpriešos. Pasirodo, kad sąsajos gana glaudžios. Ypač kai uostamiestyje prekiaujama kokybiškais šildymo įrenginiais ir teikiamos montavimo paslaugos.  Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje – profesionalumo įrodymas.

Namai, Verslas

Medienos granulės – taupus ir švarus granulinės krosnelės kuras

granulinės krosnelėsŠiuo metu vis labiau populiarėja pastatų šildymas granulinėmis krosnelėmis. Tokios krosnelės yra kuriamos pagal moderniausias technologijas, jos ekologiškai švarios ir taupančios energiją. Todėl toks būstų šildymas yra vienas iš ekonomiškiausių ir ekologiškiausių šildymo būdų.

Granulinės krosnelės yra kūrenamos medžio granulėmis. Medžio granulės – aplinkai nekenkiantis, švarus ir atsinaujinantis biokuras. Tokio kuro sudėtyje esantys sieros ir azoto kiekiai tokie maži, kad, tinkamai sudeginus, azoto oksido ir sieros dioksido išsiskiriančiuose dūmuose beveik nerandama.

Medžio granulės yra gaminamos iš natūralios medienos, pavyzdžiui: pušies ar beržo. Jų gamybai yra naudojamos tik medienos atliekos, tai gali būti drožlės ar pjuvenos. Pirmiausia šios atliekos yra gerai išdžiovinamos, tada jos malamos ir presuojamos į 6-8 mm skermens ir 5-20 mm ilgio cilindro formos granules. Šiame procese nėra naudojami jokie klijai, lakai ar kitos cheminės medžiagos, todėl gaunamas labai švarus ir ekologiškas produktas.

Dėl jų gamybos būdo medžio granulėse yra daug mažiau drėgmės nei įprastose malkose, todėl granulių panaudojimas būstų šildymui yra daug efektyvesnis. Geros kokybės granulių šilumos našumas paprastai būna daugiau kaip 80 %. Be to, jų degimo procese išsiskiria labai nedidelis pelenų kiekis.

Medžio granules gamintojai paprastai pakuoja į 20 kg plastikinius maišelius, kurie yra atsparūs drėgmei. Kadangi pakuotės nepraleidžia drėgmės, tai granulės yra tinkamai apsaugotos, o naudojami maišeliai pakankamai tvirti, kad atlaikytų transportavimą. Taip supakuotas granules galima laikyti neribotą laiką.

Labai svarbu ir tai, kad medienos granulėms sandėliuoti sunaudojama dvigubai mažiau vietos nei yra įprasta laikant malkas. Be to, mūsų šalyje medienos granules gamina apie 20-30 įmonių, tad jų pasiūla ir pasirinkimas tikrai dideli, tad, norint jų įsigyti, nekyla jokių papildomų problemų.

Visos šios išvardintos granulinių krosnelių kuro savybės skatina, planuojant ir įrengiant būsto šildymą, rinktis būtent šias krosneles. Tačiau be visų jų teigiamų savybių, yra dar viena nemažiau svarbi aplinkybė. Tai naudojamo kuro kaina. Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje medienos granulės yra viena pigiausių kuro rūšių.

Įvertinus visus pliusus, granulinės krosnelės puikus pasirinkimas jūsų namų šildymo sistemos įrengimui, kuriant jaukius ir šiltus bei aplinkai draugiškus namus.