Verslas

Kas yra virtualūs serveriai ir VPS paslaugos?

Norint suprasti, kas yra virtualūs serveriai ir VPS paslaugos, pradžiai reikia susipažinti su serverio sąvoka. Įsivaizduokime, kad serveris yra kaip didžiulė, super galinga kompiuterio sistema, kuri gali vykdyti daugybę programų ir paslaugų, pvz., interneto svetaines, duomenų bazių, elektroninių paštų serverius, ir kt.

Kas yra virtualūs serveriai?

O dabar įsivaizduokime, kad mūsų didžiulė super galinga kompiuterio sistema yra kaip namas su daugybe kambarių. Virtualūs serveriai – tai tarsi tie kambariai. Programinės įrangos pagalba, mes galime padalinti mūsų didžiulę kompiuterio sistemą į mažesnius „virtualius” kompiuterius, kuriuos vadiname virtualiais serveriais. Kiekvienas šis virtualus serveris turi savo operacinę sistemą ir gali vykdyti savo užduotis nepriklausomai nuo kitų virtualių serverių.

Tai yra itin naudinga, nes leidžia mums efektyviau panaudoti mūsų kompiuterio resursus. Pvz., vienas virtualus serveris gali būti naudojamas kaip duomenų bazių serveris, o kitas – kaip interneto svetainės serveris. Be to, jei vienas virtualus serveris nustoja veikti, tai neturi įtakos kitiems virtualių serverių darbui.

Kas yra VPS paslaugos?

VPS reiškia „Virtualus privatus serveris” (angl. Virtual Private Server). Tai yra paslauga, kuria įmonės ar asmenys gali „nuomotis” virtualius serverius iš interneto paslaugų teikėjų. Tai reiškia, kad jie gali naudoti virtualų serverį kaip savo asmeninį kompiuterį internete, neturėdami savo fizinio serverio.

VPS paslaugos yra itin naudingos mažoms įmonėms ar asmenims, kurie nori turėti savo serverį, bet neturi pakankamai resursų, laiko ar žinių jį prižiūrėti. Jie gali tiesiog mokėti už paslaugą, o visa techninė priežiūra yra atliekama paslaugų teikėjo.

Pavyzdžiui, jei norėtum sukurti savo internetinę svetainę, tu gali užsisakyti VPS paslaugą ir turėti visą serverio kontrolę, nereikėdama susirūpinti fizinio serverio priežiūra ar apsauga. Tu gali įdiegti savo pageidaujamas programas, sukurti duomenų bazes ir kt., o paslaugų teikėjas užtikrins, kad tavo serveris veiktų stabiliai ir saugiai.

Virtualių serverių ir VPS privalumai

Virtualūs serveriai ir VPS paslaugos turi daug privalumų. Pirmiausia, jie leidžia efektyviau panaudoti kompiuterio resursus. Antra, jie suteikia daugiau laisvės ir kontroliavimo vartotojui, nes kiekvienas virtualus serveris gali būti konfigūruojamas pagal vartotojo poreikius. Trečia, VPS paslaugos yra daug pigesnės ir paprastesnės nei turint savo fizinį serverį.

Taigi, virtualūs serveriai yra kaip „virtualūs kompiuteriai” didžiuliame super kompiuteryje, o VPS paslaugos leidžia mums nuomotis šiuos virtualius serverius internete. Tai yra puikus sprendimas, kai reikia serverio, bet neturime galimybės ar noro turėti savo fizinį serverį.

Verslas

Kaip tikslingai dirbti su kompiuteriniais dokumentais?

Document management solutions

Nors ir gyvename taip vadinamame „skaitmeniniame amžiuje“, tačiau popieriniai dokumentai vis dar sudaro nemažą dalį mūsų kasdienybės. Sąskaitos, važtaraščiai, CMR deklaracijos, įvairios anketos ir kiti dokumentai, nors ir yra vis dažniau perkeliami į skaitmeninį formatą, tačiau kartais tai daroma įprastu skenavimo ar fotografavimo būdu, kas šiek tiek apsunkina jų naudojimą paieškoje ar kai vėliau duomenis tenka suvesti į kitą programą ir susisteminti. Juk bet kokio skaitmeninio dokumento, pagrindinis pranašumas prieš popierinį, pirmiausiai yra galimybė greitai surasti reikiamą informaciją. Žinoma nenuvertiname ir kitų veiksnių, tokių kaip vietos taupymas ir ekologija, tačiau visgi kalbant iš praktinės pusės, greitas ir patogus duomenų prieinamumas neabejotinai yra svarbesni.

Įvairios dokumentų valdymo programos neabejotinai palengvina kasdienius darbus, rašant, redaguojant, atskiriant, sujungiant ar perkeliant informaciją. Microsoft Word ir panašios programos, dar vadinamos „tekstų redaktoriais“ yra daugelio naudojamos kasdien ir jau tapo tikru standartu be kurio sunku apsieiti. PDF – tapo vienu populiariausių formatu, siekiant skelbti ar dalintis įvairia informacija, tuo pačiu metu apsaugant jį nuo pakeitimų. Tačiau atsitinka taip, kad vienintelis būdas surinkti tam tikrus duomenis yra nuotraukos arba skenuoti dokumentai. Žinoma, saugoti tokią informaciją galima ir tokiu būdu, tačiau jei norėtume iš jos ištraukti kai kuriuos duomenis, turėtume rinktis vieną iš šių būdų:  

  1. Rinkiniui būdu perrašyti viską į naują dokumentą, arba suvesti į norimą programą.
  2. Pasinaudoti teksto atpažinimo programomis.

 Antras būdas neabejotinai pagreitina ir palengvina darbą, ypač kai su panašiomis užduotimis tenka susidurti pastoviai. Vienas geriausių sprendimų šioje situacijoje yra ABBYY Finereader – tai dokumentų programa, leidžianti paversti skenuotą arba fotografuotą dokumentą į redaguojamą failą, iš kuriuo daug paprasčiau ištraukti reikiamą informaciją ir panaudoti ją ten kur reikia.