Sveikata

Gausaus prakaitavimo priežastys

prakaitavimo priežastysNors daugeliui žmonių prakaitavimas yra nemaloni ir estetinė, tačiau, vis dėlto normali kūno reakcija. Prakaituodamas žmogus palaiko pastovią savo kūno temperatūrą ir taip leidžia organizmui normaliai funkcionuoti. Bet kartais, žmonės pradeda prakaituoti itin gausiai. Šis procesas, užsitęsęs kurį laiką, gali signalizuoti itin nemalonią ligą – hiperhidrozę.

Hiperhidrozė – tai gausus prakaitavimas, kuris gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dažniausiai tai būna ligų arba pakrikusių nervų pasekmė. Gausus prakaitavimas gali kankinti tiek vyrus, tiek ir moteris. Tai iš ties dažna ir neestetiška problema, kurią privalo kuo skubiau spręsti.

Gausaus prakaitavimo priežastys:

  1. Pirmoji gausaus prakaitavimo priežastis – liga. Dažniausiai prakaitavimas padidėja dėl cukraligės, atsiradusių skydliaukės ligų, moterims tai gali būti menopauzės pasekmė.
  2. Antroji gausaus prakaitavimo priežastis – sutrikusi nervų sistema. Šį sutrikimą gali lemti daug veiksnių: laiko ar temperatūros kaita, pasikeitęs gyvenimo ritmas, nesutarimai su aplinkiniais ir kita.
  3. Gausų prakaitavimą gali paskatinti tam tikrų vaistų vartojimas.
  4. Sintetinių audinių nešiojimas.
  5. Intensyvus fizinis aktyvumas: sportavimas, darbas.
  6. Aštrus maistas, karšti gėrimai karštą dieną.
  7. Alkoholio vartojimas.

Nors gausaus prakaitavimo priežastys, atrodytų ir yra rimtos, kurias specialistas gali nustatyti, tačiau kartais hiperhidrozė yra tiesiog įgimta liga, kurią žmogus paveldėjo iš savo tėvų.

Sumažinti prakaitavimą yra įmanoma. Pirmiausia, būtina pasirūpinti savo kūno higiena – praustis kelis kartus per dieną. Taip pat nevartoti alkoholio, aštraus maisto, karštų gėrimų. Jeigu kankina gausus prakaitavimas, būtina apsilankyti pas specialistą ir sužinoti, dėl kokių priežasčių atsirado ši liga ir imtis kuo skubesnių priemonių, šiai problemai išspręsti.