Niekas turbūt neišdrįs ginčytis su teiginiu, kad gyvenimo aprašymas yra labai svarbus žingsnis tolimesnėse darbo paieškose. Būtent, atsižvelgęs į jūsų pateiktą informaciją, darbdavys sprendžia ar jus kviesti į darbo pokalbį ar ne. Taigi, CV kūrimas – atsakingas ir kruopštus darbas, kurį kai kurie žmonės patiki net profesionalams. Visgi, jei esate neseniai studijas baigęs studentas ir neturite galimybės pasisamdyti profesionalų rašytoją, tai galite padaryti ir patys, svarbiausia atminti, kad gyvenimo aprašymas turi tam tikrus standartus, kurių specialistai rekomenduoja laikytis.
Nepamirškite chronologijos
Gyvenimo aprašymas – tai oficialus dokumentas, todėl dar kartą išradinėti dviračio nereikia. CV kūrimas prasideda nuo aiškios chronologijos, kurią paprastai sudaro kelios pagrindinės dalys:
- Asmeninė informacija: gimimo data, vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris bei šeimyninė padėtis;
- Išsilavinimas bei kvalifikacija: čia turite surašyti visas mokymo įstaigas, kuriose įgijote išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją. Visos mokymo įstaigos turi būti surašomos eilės tvarka, pradedant paskutiniąja, kurioje gavote diplomą ar kvalifikacijos pažymėjimą. Be to, nepamirškite datų bei nurodyti studijų ir mokymo programų bei profesinių kvalifikacijų pavadinimus. Jei turite aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą, informacijos apie vidurinę mokyklą pateikti nebūtina.
- Darbo patirtis: surašykite darbo vietas, pareigas ir datas, kada dirbote. Darbo patirtis surašoma tokia pat tvarka kaip ir išsilavinimas – pradedant dabartimi ir baigiant praeitimi.
- Įgūdžiai: tai vieta, kur galite pasigirti. Surašykite, ką sugebate, kokiomis kalbomis kalbate, nurodykite jų mokėjimo lygį, parašykite, kokiomis kompiuterinėmis programomis mokate dirbti, jei turite vairuotojo pažymėjimą, nurodykite jo kategoriją ir išdavimo datą ir t.t.
- Interesai: aprašykite savo pomėgius, kurie turėtų įtakos jūsų darbui.
Gyvenimo aprašymo ilgis
CV kūrimas – tai ne rašinėlis ir ne valstybinis lietuvių kalbos egzaminas. Įsivaizduokite, kad esate įmonės vadovas, kuriam per dieną tenka perskaityti krūvą gyvenimo aprašymų… Išties geras CV neturėtų būti ilgesni nei du standartiniai A4 formato lapai. Pateikite informaciją aiškiai ir glaudžiai bei nepamirškite patikrinti ar nepalikote gramatinių bei skyrybos klaidų. Klaidos gyvenimo aprašyme yra netoleruojamos.
Nuotrauka
Ir galiausiai nepamiškite pirmojo lapo kampe „įdėti“ savo oficialią nuotrauką, kurioje maloniai šypsotės. Pakanka profilio nuotraukos, bent darbo skelbime yra nurodyta kitaip. Tuo tarpu, provokuojančias arba per daug atviras fotografijas pasilikite savo asmeniniam albumui.
Taigi, klausimas „kaip sukurti CV“ neturėtų gąsdinti, jei įsidėmėsite viską pateiktą informaciją.