Namai

Ar verta samdyti interjero dizainerį?

nauji butai VilniujeAsmenys, kurie ieško butų, dažniausiai yra skiriami į dviejų tipų kategorijas: tie, kurie nori jau įrengtos gyvenamosios vietos su baldais ir kitomis dekoro detalėmis, ir tie, kuriems užtenka tik sienų, grindų ir lubų, kadangi viską smulkiau dekoruoti nori patys. Nauji butai Vilniuje dažniausiai parduodami minimaliai įrengus nekilnojamąjį turtą, tad visa stilistinė interpretacija lieka pirkėjo rankose. Šiuo atveju vėl iškyla dviejų tipų žmonės: kurie samdosi profesionalius dizainerius, stilistus, kad šie išpildytų buto turėtojo norus, ir tie, kurie pasiryžta patys investuoti nemažai laiko siekdami susikurti savo svajonių namus.

Dažniausiai namus įsirengia patys

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad lietuviai dažniausiai nusprendžia interjero dizaino klausimus išspręsti patys. Patarimų jie ieško žurnaluose, internete ir vėliau juos stengiasi pritaikyti praktiškai. Tuo pačiu tyrimas atskleidė, kad bene pusę apklaustųjų norėtų pasisamdyti interjero dizainerį, tačiau finansai to neleidžia, tad tenka tenkintis internetinėmis teorinėmis žiniomis.

Naujų butų pirkėjai teigia, kad gana daug dėmesio skiria ir aplinkinių nuomonei: klausia artimųjų, giminaičių ir draugų, kurie rekomenduoja, kaip konkretus pasirinkimas vizualiai atrodys bute ir ar verta jį išbandyti.

Galiausiai, tam tikra dalis atsakiusiųjų teigia, kad nauji butai Vilniuje įrengti pagal jų poreikius, tiksliau, tereikia nusipirkti baldus, o spalvos nekeičiamos. Taip atsakė pats mažiausias procentas.

Apklausa parodė, kad lietuviai siekia įsirengti interjerą pagal savo poreikius. Prioritetas – profesionalui, tačiau jei finansai neleidžia ir patys skiria nemažai laiko analizuodami įvairovę.

Pirmas žvilgsnis krypsta į interjerą

Didžioji dalis butų ieškotojų teigia, kad internetinius pasiūlymus pirmiausia vertina pagal fotografijas, kuriose atsiskleidžia, koks interjeras vyrauja namuose. Žinoma, kuomet perkamas naujas butas, diskusijų daug nekyla, nes pastarieji dažniausiai neturi jokio konkretaus stiliaus, taigi pats pirkėjas gali įsirengti kaip nori. Tačiau renkantis jau ne naują butą – interjeras tampa itin svarbia detale. Būtent todėl kiekvienas pardavėjas turi nepamiršti, kad pateikiant nuotraukas internete reikia kuo smulkiau nufotografuoti kiekvieną kambarį. Kuo daugiau fotografijų bus, tuo tikslingesnis klientai į jus kreipsis. Dažniausiai gražiai įrengtą, tačiau jau ne naują butą, renkasi gyventojai, kurie neplanuoja greitu metu jo pertvarkyti. Yra tokių, kurie perka su baldais, taigi, tuomet labai svarbus tampa kiekvienas daiktas esantis bute.

Šiuolaikiškas interjeras

Susikurti modernų butą be specialistų pagalbos yra įmanoma. Internete yra programėlių, kurios leidžia kurti virtualius kambarius pasitelkus tam tikras priemones ir baldus. Tai puikus būdas pasižiūrėti, kaip vizualiai atrodys įgyvendinti jūsų stilistiniai sprendimai.

  • Tema. Susigalvokite pagrindinę temą, kokio buto interjero norite: gamtos, miesto, siurrealizmo motyvai ir t.t.
  • Elkitės neracionaliai. Priimta, kad spinteles statome ant žemės, tačiau jei jums atrodo, kad gražiau būtų, jei ji kabėtų – taip ir padarykite. Nebijokite priimti pačių keisčiausių stilistinių sprendimų. Juk originalumas – geriausias pasirinkimas.
  • Nustebinkite. Pirkite universalius baldus, kurie ramybės būsenoje užims mažai vietos, tačiau esant poreikiui gali išsiskleisti.
  • Neklauskite kitų nuomonės. Žinoma, į ją atsižvelgti reikia, tačiau jūs gyvensite konkrečiame bute, tad įsirenkite jį taip, kad jaustumėtės maloniai ir saugiai.

Nauji butai Vilniuje pritaikyti realizuoti pačius įmantriausius stilistinius sprendimus: didelės erdvės, šviesios spalvos ir minimalistinis interjeras. Svarbiausia, kad stiliaus kūrimas nebūtų impulsyvus žingsnis. Apgalvokite kiekvieną smulkmeną.