Namai

Akmens gaminiai – originalus bei praktiškas interjero ir eksterjero paįvairinimo būdas

akmens gaminiaiGalbūt kaip tik dabar sukate galvą, kaip atnaujinti praktiškai bei morališkai pasenusį gyvenamosios vietos interjerą bei eksterjerą ką tik įsigytame ar seniai remonto nemačiusiame būste? Sprendimų ir galimybių – daugybė, svarbiausia nuspręsti, kas kiekvienam priimtina. Dauguma pageidauja kokybės bei išskirtinumo, tačiau svarbus ir kainos aspektas. Akmens gaminiai – kukli marmurinė vazelė ar įspūdingi laiptai – puikiai atitinka visus minėtus kriterijus.

Kodėl akmens gaminiai tampa vis populiaresni?

Pirmykščiai žmonės gyveno olose. Tad akmuo pelnytai laikomas viena seniausių statybinių medžiagų. Paradoksalu: mes ne tik neatsisakome to, kas yra sena, priešingai, akmuo ir jo gaminiai šiandien išgyvena renesansą. Akmens masės stalviršiai, spintelės, intarpai nišose, skulptūros ir kitos, iš šios natūralios medžiagos sukurtos detalės puošia tiek gyvenamuosius namus, tiek ir visuomeninės paskirties pastatus. Akmens gaminių populiarumą lemia šios priežastys:

  • Ilgaamžiškumas ir patvarumas. Akmuo – pati tvirčiausia gamtoje randama natūrali medžiaga. Akmens gaminiai, puošiantys mūsų aplinką, nebijo nei mechaninių pažeidimų, karščio ar šalčio.  Ir bėgantis laikas šiai medžiagai neturi neigiamos įtakos, netgi priešingai, natūralus akmens susidėvėjimas tik priduoda išskirtinumo bei žavesio.
  • Ekologiškumas. Iš akmens pagaminti daiktai – bene idealiausias pasirinkimas propaguojantiems ekologiškumo idėjas. Akmens išgavimas, apdorojimas ir gamyba nereikalauja didelių energijos išteklių, o proceso eigoje atsiradusios atliekamos gali būti sėkmingai perdirbamos. Akmuo neskleidžia jokių kenksmingų medžiagų.
  • Higieniškumas. Akmuo nėra imlus skysčiams, į pastarojo paviršių neįsigeria jokie nešvarumai, bakterijos. Tai itin aktualu asmenims, besirūpinantiems higiena bei savo ir artimųjų sveikata.
  • Estetiškumas bei originalumas. Akmuo – bene originaliausia bei estetiškiausia natūrali statybinė medžiaga. Individualios konkretaus akmens paviršiaus ypatybės bei apdirbimo (skaldymas, deginimas, poliravimas, sendinimas) būdai garantuoja, jog įsigysite analogo neturintį gaminį.
  • Nesudėtinga priežiūra. Grožis mūsų aplinkoje neabejotinai svarbus, tačiau pastarąjį puoselėjantieji neabejotinai sutiks, jog reikšmingi ir priežiūros ypatumai. Akmens gaminius prižiūrėti išties paprasta – nešvarumai neįsigeria, juos galima nuvalyti paprastu vandeniu, nenaudojant papildomų cheminių valiklių.

Akmens gaminių pritaikomumas mūsų aplinkoje

Akmens gaminiai vis plačiau užkariauja tiek namus, tiek visuomeninės paskirties pastatus (muziejus, kavines, viešbučius ir kita). Akmeniniai židiniai, laiptai, kriauklės, sienos, grindys, stalviršiai bei kitos aplinkos detalės – ne tik originalios, bet ir praktiškos. Akmuo gali būti pritaikomas skirtingo stiliaus interjere – nuo klasikinio iki modernaus. Itin populiaru akmenį, kuris kai kuriems gali atrodyti per šaltas, derinti su kitomis medžiagomis – medžiu, stiklu, keramika, tekstile ir panašiai. Tokia kompozicija su skirtingais „prieskoniais“ gali būti orientuota į patį įvairiausią skonį.