Kokybiškas čiužinys garantuos miego komfortą ir gerą savijautą. Miegodami privalote jaustis patogiai – nugaros ir pečių raumenys turi atsipalaiduoti. Jei jausite įtampą, skųsitės prasta savijauta ir sąnarių skausmais. Miegant kūno svoris turi pasiskirstyti tolygiai, kitaip sakant – visos jūsų kūno dalys turi gauti tą patį krūvį ir tolygų spaudimą. Rinkitės čiužinį pagal savo poreikius ir lūkesčius. Praktika rodo, kad lietuviai ypatingai vertina spyruoklinius čiužinius, garsėjančius savo patogumu ir ilgaamžiškumu.
Spyruoklinių čiužinių tipai
Spyruokliniai čiužiniai gali būti skirstomi į atskiras grupes, priklausomai nuo jų konstrukcijos. Pastaruoju metu daug dėmesio sulaukia kišeniniai spyruokliniai čiužiniai, kurių spyruoklės yra atskiros, susiūtos tam tikromis eilėmis kišenėse. Šiai grupei priskiriami čiužiniai vertinami dėl savo elastingumo. Itin daug pirkėjų dėmesio sulaukia ir tvirtesnio pagrindo čiužiniai su plieninėmis spyruoklėmis, kurios siaurėja ties viduriu ir yra sujungiamos spiralėmis. Konkretus sprendimas priklauso nuo čiužiniams keliamų reikalavimų ir pirkėjo svorio.
Spyruoklinių čiužinių privalumai ir trūkumai
Bendrąja prasme visi spyruokliniai čiužiniai vertinami dėl savo mažos kainos ir ilgaamžiškumo – pradinę formą jie išlaiko ne vienerius metus. Be to, šie čiužiniai pasižymi puikia ventiliacija, todėl nepelija ir nešyla. Skirtingų zonų konstrukcijos leidžia tinkamai paskirstyti svorį, prisitaikant prie atskirų kūno dalių. Spyruokliniai čiužiniai rekomenduojami žmonėms, kurie turi prakaitavimo problemų – užtikrindami geriausią oro pralaidumą, jie garantuos ramesnį ir vėsesnį miegą.
Kalbant apie šių čiužinių trūkumus, paprastai pažymima tai, kad konstrukcijos negali būti naudojamos su nelygiu pagrindu, todėl šie čiužiniai netiks lovoms su atlošiamomis grotelėmis. Spyruokliniai čiužiniai yra gana kieti, todėl gali nukentėti miego kokybė. Galiausiai, bėgant metams, spyruoklės gali suspausti čiužinio kamšalą, todėl jis taps nelygus. Spyruokliniai čiužiniai nerekomenduojami didesnio svorio žmonėms (sveriantiems daugiau nei 110–120 kg). Be to, miegant dviese, jaučiama, kaip kitas žmogus vartosi, kas, tam tikrais atvejais, gali sukelti diskomfortą.
Kokybė ir ilgaamžiškumas
Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą, pasitarkite su čiužinių pardavėjais ar gamintojais. Rinkitės šios srities profesionalus, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir garantuos kokybę. Kad būtumėte tikri čiužinio tinkamumu, išbandykite jį. Ant čiužinio reikėtų ne tik pasėdėti, bet ir pagulėti – kitaip nežinosite, ar miegodami jausitės patogiai.