Santechnika yra svarbi būsto dalis, tad rinktis ją turėtumėte neskubėdami, pasitarę su specialistais, gerai apgalvoję sprendimus ir viską suplanavę. Ypač tai svarbu taikant nestandartinius sprendimus, pavyzdžiui, įsirengiant nestandartinę vonią. Tokie variantai dažniausiai būna brangesni, o svarbiausia, jų bet kur nepritaikysi.
Rinkoje yra skirtingi prekių segmentai, tai yra vienos prekės skirtos brangiai mokantiems pirkėjams, o kitos – mažiau mokantiems. Suprantama, tų segmentų prekės skiriasi. Pavyzdžiui, brangioms vonioms pritaikyti vonios krašto maišytuvai, už juos gali tekti sumokėti iki tūkstančio eurų, o tai tikrai nemaža suma. Kita vertus, pirkėjai dažnai susižavi itin pigiomis santechnikos detalėmis, tačiau nepagalvoja, kad gražu gali būti tik iš išorės. Vėliau, montuojant tokias detales, gali tekti pirkti papildomas konstrukcines dalis ar tvirtinimo elementus, tad sutaupyti dažniausiai nepavyks. Svarbu būti apdairiems, nes kai kurie pardavėjai apie tai gali net neįspėti.
Mūsų pirkėjai dažniausiai mėgsta rinktis universalius daiktus. Pavyzdžiui praustuvo maišytuvus su ilgu čiaupu. Pirkėjai paprastai planuoja, kad tilptų ir kibiras, ir plautuvei nereikėtų atskiro maišytuvo. Tačiau paprastai toks sprendimas nėra labai geras. Tokie universalūs daiktai nepasižymi patikimumu ir ilgaamžiškumu. Kai naudojamos judančios detalės, visada yra galimybė vandeniui pratekėti ir varvėti, tokiu atveju gali tekti dažnai keisti nusidėvėjusias gumytes.
Atkreipkite dėmesį, kad praustuvo maišytuvai yra sukonstruoti taip, kad taupytų vandenį, juk dažniausiai leidžiamas vanduo paprasčiausiai išbėga, o tiesiogiai jo panaudojama nedaug. Tuo tarpu naudojant vonios maišytuvus, atvirkščiai, vandens taupyti nereikia, nes per trumpą laiką turi pribėgti didelis kiekis vandens. Tai svarbu žinoti žmonėms, kurie iš vonios kambario išmeta praustuvą ir pasilieka tik vonią. Toks atvejis yra ne tik nepatogus, bet ir suvartojama daugiau vandens.
Perkant maišytuvą, būtina atkreipti dėmesį į jo konstrukciją. Jeigu yra plonų detalių, papildomai prilituotų elementų, tai pasirėmus į maišytuvo snapą, jis gali nulūžti. Atkreipkite dėmesį, kad galima nusipirkti ir tokių maišytuvų, į kuriuos galima pasiremti ir laikytis kaip už rankenos. Toks maišytuvas vonios rankenos, suprantama, nepakeičia, tačiau paslydus įsitverti galima.
Nemažiau svarbus yra ir virtuvės maišytuvas. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į jo konstrukciją. Šiuo atveju gali būti specialūs ventiliai, uždarymas indaplovei, specialios ištraukiamos galvutės, kad būtų patogiau pripilti indą. Kai kurie virtuvės maišytuvai gaminami su dušeliu, jis labai patogus plaunant daržoves.