Ar žinote, kuo susiję „Kolibrio metodas“, anglų kalba ir „Volvo“ automobiliai? Tikriausiai nesuprantate, kur link sukame? Tuoj paaiškės. „Volvo“ dizaineris yra pasakęs, jog ne visi vaistai turi būti kartūs. Tai reiškia, jog prioritetu laikant saugumą automobilis neprivalo atrodyti kaip tankas. Įprasta manyti, kad anglų kalbos mokymosi procesas – lyg karčios piliulės. Vis dėlto „Kolibrio metodas“ šį stereotipą sulaužė. Štai tokios sąsajos tarp šių trijų dalykų. O dabar vertėtų išsiaiškinti, kuo mažas paukštelis taip nusipelnė, kad jo vardui suteikiama tokia svarba.
Kolibris – mažas paukštelis, pasiekiantis net 80 km/h greitį. Taip, mopedu ar net automobiliu važiuojantį žmogų gali pralenkti paukštelis, į kurį iš pirmo žvilgsnio rimtai nežiūrėtum. Tai iš tiesų įspūdinga. Ne mažiau įspūdinga ir tai, jog taikant „Kolibrio metodą“ per savaitę išmokstama iki 2 tūkst. žodžių. Ar pasitelkiant tradicinį „kalimą“ tokių rezultatų pavyktų pasiekti? Galbūt atkaklumas padėtų. Bet ar prireikus tuos žodžius prisimintume? Nežinia. Na, o paukštelio vardu pavadintas metodas šiuo požiūriu yra gerokai pralenkęs laiką. Jei palygintume kolibrio kūno dydį ir svorį bei išvystomą greitį, rezultatas nustebintų – greitis didesnis nei naikintuvo. Kiekvienas besimokantis juk irgi gali pasitelkti savo vidinius resursus. Kiekvienas gali išskleisti sparnus ir neįtikėtinai greitai įsisavinti informaciją. Įsisavinti taip, kad ji niekur nedingtų ir prireikus praverstų. Nuostabu, ar ne?
Tradicinio anglų kalbos mokymosi trūkumas – ilga trukmė. Daugelis besimokančiųjų nemėgsta taisyklių, kurių išties nemažai. 12 skirtingų laikų taip pat nekelia žavesio. Kaip neigiamas aspektas įvardijamas ir „iškaltos“ informacijos pamiršimas po kurio laiko. Juk absurdiška kažką išmokti, o po metų nuvykus į Didžiąją Britaniją nesugebėti suregzti žodžio. Taikant „Kolibrio metodą“ ne tik išmokstama. Viskas įsisavinama ir lieka galvoje. Metodas laikosi ant itin stiprių pamatų, paremtų smegenų darbu bei tikrų savo srities specialistų indėliu. Negana to, įgūdžiai ateina greitai, o rezultatas ilgalaikis.
Taigi, „Kolibrio metodas“ ne tik reprezentuoja mažo paukštelio pajėgumus ir motyvuoja siekti tikslų, bet ir leidžia įsisavinti didelį kiekį informacijos. Tai raktas į naują mokymosi pakopą.