Sveikata

Kodėl svarbu mokyti vaiką pirmųjų dantukų priežiūros?

odontologaiBalti ir gražūs dantys yra tikra žmogaus puošmena, bet svarbiausia, kad dantys būtų sveiki, nes nuo to didele dalimi priklauso asmens gyvenimo kokybė. Tikriausiai nerastume nė vieno žmogaus, kuris nenorėtų išvengti to jausmo, kai staiga pradeda labai stipriai skaudėti dantį. Tačiau, dažniausiai skausmas didėja po truputį, tik žmonės vis delsia ir atidėlioja vizitą pas dantų gydytoją. Jei norime išvengti bet kokio dantų skausmo, mums tereikia kas kelis mėnesius profilaktiškai pasitikrinti dantų būklę, kurią įvertinę odontologai atliks tai, ką reikia. O mums vėliau neteks dideliais kiekiais gerti nuskausminamųjų vaistų.

Profilaktinis burnos higienos ir dantų priežiūros patikrinimas mums neturėtų sukelti kažkokių baimių, nes taip mes galime užkirsti kelią didesnėms problemoms. Gal mūsų tėvai ar seneliai viso to nemokė, tačiau mes turėtume pasistengti to išmokyti savo atžalas. Kuo ankstesniame amžiuje pradėsime vaiką mokyti taisyklingos burnos higienos ir dantukų priežiūros, tuo didesnė tikimybė, jog vaikas ateityje turės mažiau problemų dėl jų būklės, neteks patirti didelės nervinės įtampos lankantis pas odontologus, dantų gręžimo, plombavimo ar net netekimo, kas sutrikdytų taisyklingą sąkandį ir sukeltų skrandžio problemas.

Rūpintis vaiko burnos higienos ir dantų priežiūra reikia nuo pačių pirmųjų dantukų išdygimo, tačiau tėvai jau anksčiau turėtų pradėti domėtis vaikų dantų priežiūra. Išdygus pirmam ir antram dantukui, reikėtų juos valyti su marle du kartus per dieną. Svarbu atkreipti dėmesį į vaiko mitybą, kuri turėtų būti tinkamai subalansuota. Nuo mažens tikrai labai nepatartina vaikams duoti gerti gėrimų su saldikliais, valgyti saldumynų, nes tai pažeis dar gerai nesusiformavusius vaikų dantukus. Nors vis dar gajus požiūris, jog nereikia rūpintis vaikų pieniniais dantukais, nes jie vis tiek iškrinta, tačiau, tėvai čia labai suklysta. Visų pirma, tinkamai nesirūpinant pirmaisiais dantukais didėja rizika atsirasti ėduoniui, antra, jei pieniniais dantukais bus nesirūpinama, vaikas manys, jog nereikia rūpintis ir nuolatiniais. Taip vaikui nesusiformuos taisyklingi burnos higienos ir dantų priežiūros įpročiai.

Kai vaikui išdygsta keturi dantukai, jau reikia įsigyti švelnių šerelių dantų šepetuką ir vaikišką pastą. Dantukus reikėtų valyti du kartus per dieną, žinoma, tėvai turėtų padėti savo atžalai, nes vaikučiai dar gerai to nemoka. Be to, tuomet jau reikėtų apsilankyti pas dantų gydytoją, kad jis apžiūrėtų, ar viskas yra gerai, ar dantukai auga taisyklingai. Profilaktiškai pas odontologą reikėtų apsilankyti kas 3-6 mėnesius. Tai ne tik padės išvengti dantukų skausmo, bet leis vaikui jausti, kad odontologai yra geri dantukų draugai ir gali padėti išvengti nesmagių bėdų.

Jei norime, kad vaikas įprastų rūpintis savo dantukais, turime rodyti tinkamą pavyzdį, nes mažieji visko mokosi iš suaugusiųjų. Todėl svarbu, kad viską, ką sakote daryti vaikui, atliktumėte ir Jūs, kalbama ne tik apie dantų priežiūrą, bet ir apsilankymus pas dantų gydytoją. Vaikai iš prigimties yra smalsūs, todėl galime paskatinti jų domėjimąsi dantukų priežiūra. Galime leisti vaikui išsirinkti  dantų šepetėlį, pastą, kuri skirta tokio amžius vaikui, taip pat galima nupirkti smėlio laikroduką, kuris nurodytų, kiek laiko vaikas turi valyti dantukus. Dabar yra daug išmaniųjų telefonų su programėlėmis, kurios leidžia Jūsų vaikui dantukus valyti kartu su žaismingais gyvūnėliais (pvz., daugeliui gerai žinomu katinuku Tom’u).

Žinoma, šie įpročiai turėtų tapti Jūsų vaikučio kasdienybe ir nesukelti jam nepatogumų. Sudominti vaikus nesunku, nes mažiesiems viskas įdomu, yapč tai, kas nauja. Tačiau, reikia įdėti pastangų, jog tas susidomėjimas peraugtų tik į teigiamą patirtį ir vaikui susiformuotų taisyklingi burnos higienos ir dantų priežiūros įpročiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *