Namai

Ko nežinojote apie Ekovatą?

ekovataDaugelyje žiniasklaidos priemonių vis netyla kalbos apie ekologiškumą. Diskutuojame kokie produktai ekologiški, kokie ne. Reikia pastebėti, kad apie statybinių medžiagų ekologiškumą taip pat reikia kalbėti ir šviesti žmones. Statybinės medžiagos taip pat turi būti ekologiškos. Medžiagos ekologiškumas traktuojamas ne tik taip, kad ji pati neteršia aplinkos. Labai svarbu, kad gamybos metu būtų naudojamos ekologiškos medžiagos ir pats gamybos procesas neterštų aplinkos.  Daugelį pastatų apšiltinama akmens vata. Nors ekovatos panaudojimo mąstai auga, tačiau žmonės turėdami mažai žinių renkasi akmens vatą. Apie ekovatos privalumus plačiau gali paskaityti čia.  Akmens vata išskiria kvėpavimo takus blogai veikiančią  medžiagą- metanalis.

Didžiausias reikalavimas apšiltinimo medžiagai – gera šilumos izoliacija. Tai itin reikalinga atšiauriam Lietuvos klimatui. Šaltuoju metų laiku tai duoda ne tik šilumos, bet ir padeda sutaupyti finansų, kuriuos išleidžiame pastato ar namo šildymui. Ekovatos šilumos laidumo koeficientas itin geras 0,038, tai reiškia, kad 5 cm storio sluoksnio varža yra 1,30. Reikia pastebėti, kad vienas iš didžiausių privalumų, kad ekovata yra „kvėpuojanti“ medžiaga.

Taip pat dar vienas iš šios medžiagos privalumų, kad ji puikiai apsaugo nuo triukšmo. Kai kurios įrašų studijos šia medžiaga izoliuoja savo sienas. O tai daug ką pasako apie ekovatą.

Toliau trumpai pristatysime kuo ekovata skiriasi nuo mineralinės vatos. Žmonės dažnai šias dvi medžiagas maišo. O reikia, pastebėti, kad jos yra labai skirtingos. Viena kenksminga sveikatai, kita yra visiškai ekologiška ir nedaro jokio poveikio nei žmonėms, nei aplinkai.

  • Jei pro mikroskopą pažiūrėsime į stiklo ar akmens vatą, mes pamatysime akmeninius ar stiklinius plaušelius. Tie plaušeliai lengvai praleidžia drėgmę. Jei pasirinkote apšiltinti pastatą šia medžiaga, jūs turėsite naudoti drėgmę izoliuojančią plėvelę. Jei netyčia „pamiršite“ panaudoti šią plėvelę, tai galite gauti šaldantį efektą. Nes susidarius ledui, paskui jam tirpstant gadinamas pats pastatas. Drėgme neišgaruoja, o tiesiog pūdo konstrukcijas, jei jos yra medinės. Tuo tarpu ekovata nekaupia drėgmės, o ją tiesiog išspinduliuoja į aplinką. Taigi jums nereikės sukti galvos nei dėl plėvelių, nei dėl dar kokių izoliacinių medžiagų. Ekovata viskuo pasirūpins už jus.
  • Daugelis galvoja, kad ekologiškos medžiagos yra gana degios, todėl jas pavojinga naudoti. Tačiau ekovata yra priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei. Jei jūsų namas medinis, tai jūs apšiltinę jį ekovata apsaugosite nuo tiesioginio ugnies poveikio. Taigi jūsų namą ne tik saugos šilumą, bet ir saugumas.
  • Taip pat dar vienas iš ekovatos kaip šiltinimo medžiagos privalumų, kad ji puikiai apsaugo nuo triukšmo. Kai kurios įrašų studijos šia medžiaga izoliuoja savo sienas. O tai daug ką pasako apie ekovatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *