Namai

Apgalvotos paskolos būstui dirbantiems užsienyje – ko nepamiršti?

paskolos būstui dirbantiems užsienyjeDirbate užsienyje ir nusprendėte imti paskolą, kad galėtumėte nusipirkti būstą Lietuvoje? Sveikiname ir primename, kad minėtasis sprendimas reikalauja ypatingo dėmesio ir racionalaus plano. Jei norite džiaugtis komfortišku, patogiu ir jūsų lūkesčius atitinkančiu būstu, įvertinkite visus jo privalumus ir trūkumus. Jei jums reikalingas finansavimas, pasidomėkite, kokiais niuansais pasižymi paskolos būstui dirbantiems užsienyje. Beje, išlikite objektyvūs, vertindami skirtingų bendrovių pasiūlymus. Individualiu atveju gali skirtis tiek palūkanų dydis, tiek skolinimosi terminai ar pinigų grąžinimo sąlygos.

Įvertinkite savo finansinę situaciją

Finansininkai neabejoja – perkant būstą visuomet geriausia turėti santaupų, leidžiančių padengti visą arba didžiąją dalį būsto kainos. Šis sprendimas leistų išvengti varginančių rūpesčių dėl pinigų grąžinimo ir palūkanų mokėjimo, kurios visuomet reikalauja papildomų išlaidų (t. y. grąžinti turėsite daugiau nei skolinsitės). Be to, jūs nesijausite priklausomi kredito teikėjui ir galėsite optimaliau planuoti gaunamas pajamas. Vis dėlto, praktika rodo, kad įsigyti būstą vien iš santaupų nėra paprasta net ir gerai uždirbantiems emigrantams. Jei nusprendėte imti paskolą, gerai pagalvokite apie savo galimybes skolintis. Paskola tinkama tik tiems žmonėms, kurie moka ir gali taupyti. Turėtumėte iš anksto pabandyti atsidėti planuojamą sumą pinigų, kad būtumėte tikri, kad galėsite ją atiduoti kredito teikėjui. Be to, paskolos neturėtumėte imti, jei jūsų finansinė situacija nėra stabili, pvz., neturite nuolatinio darbo.

Priimkite apgalvotą sprendimą

Jei esate tikri dėl galimybės skolintis, turite įvertinti keturis esminius kriterijus: pasirinkti patikimą kredito teikėją, įvertinti palūkanų dydį, išsiaiškinti paskolos suteikimo sąlygas ir išsirinkti jūsų lūkesčius atitinkantį būstą.

Kredito teikėjas. Paskolos būstui emigrantams suteikiamos skirtinguose komerciniuose bankuose ir kredito unijose, todėl skirkite laiko ir įvertinkite atskirų įmonių pasiūlymus. Pasikalbėkite su čia dirbančiais konsultantais ir apgalvokite vieno ar kito sprendimo privalumus ir trūkumus.

Palūkanų dydis. Vienas svarbiausių darbų, padedantis priimti sprendimą – įvertinti kredito teikėjų numatytą palūkanų dydį. Turite būti tikri, kad paskolos grąžinimas atitiks jūsų išsikeltus kriterijus ir nekeis įprastos šeimos buities.

Paskolos sąlygos. Atidžiai perskaitykite paskolos suteikimo sąlygas ir drąsiai klauskite apie tai, kas jums kelia klausimų. Turite tiksliai žinoti, kokiomis sąlygomis skolinatės pinigus, kada ir kaip turėsite juos grąžinti, kokios papildomos sąlygos yra taikomos konkrečiu atveju, pvz., ar galite pinigus atiduoti anksčiau sutarto laiko?

Būsto paieška. Paskutinis žingsnis – įvertinti nekilnojamojo turto rinką ir išsirinkti svajonių namus. Sudarykite sąrašą, kuriems kriterijams keliate didžiausius reikalavimus, pvz., galbūt jums svarbiausia – mikrorajonas, kuriame gyvensite. Jei neturite laiko būsto paieškai, bendradarbiaukite su NT brokeriais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *