Namai

Susiprojektuoti namus pačiam ar kreiptis pagalbos ?

projektavimo paslaugosNoras būti išskirtiniu ir tokiu pat paversti nuosavą būstą nėra svetimas nei vienam. Tipinis erdvių išdėstymas atrodo nuobodus ir kiekvienas jaučia malonumą gvildendamas idėjas kaip jį patobulintų savo namuose. Tačiau ar užtenka asmeninių žinių norint pasistatyti namą ar reikalingos projektavimo paslaugos?

Neretai įrenginėjant būstą susiduriama su problema, kai net ir profesionalūs dizaineriai ar projektuotojai nerealizuoja mūsų išsikeltų lūkesčių. O dažnai atrodo, kad ir jų įdedamas darbas neatitinka paslaugos kainos. Tokiu atveju geriausias sprendimas atrodo suprojektuoti gyvenamąją vietą pačiam. Internete galima rasti gausybę nemokamų programų padedančių suprojektuoti butą, biurą, namą ar bet kokį kitą norimą pastatą savo jėgomis. Tam nereikia jokių specifinių žinių ar pasiruošimo. Panorėjus galima naudoti programos siūlomus pavyzdžius arba kurti savo būstą ,,nuo nulio’’. Suformavus visų aukštų planus, laukia smagiausia dalis suprojektuotą namą apsatyti norimais baldais, augalais ir kitais būtinais interjerui elementais.

Specialūs projektavimo įrankiai dar negarantuoja gero rezultato. Specialistų nuomone interjeru gal ir galime pasirūpinti patys, o padarytas klaidas visada ir nesunkiai galima ištaisyti. Tačiau norint sudaryti tinkamą būsto planą projektavimo paslaugos ar išsilavinimas šioje srityje tiesiog būtinas. Juk statant namą ne tik svarbu žinoti, kur bus virtuvė ar miegamasis… Reikia specifinių žinių sprendžiant, kurioje sklypo dalyje turi stovėti namas, atsižvelgiant į geologinius sklypo duomenis, kokia sklypo orientacija, ir daugelį kitų kriterijų, kurie paprastam žmogui nėra tokie aktualūs iki kol jų nepaisymas sukelia neišvengiamų problemų ir išlaidų. Be to priklausomai nuo namo tipo, pagal valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTIPSI) nurodymus, savo jėgomis pastatą gali statyti tik asmuo turintis statybos inžinieriaus išsilavinimą. Kitu atveju profesionalo pagalba yra tiesiog būtina.

Taigi, norint susikurti savo svajonių būstą, nebūtina ,,šokti aukščiau bambos’’ ir visiškai atsisakyti profesionalų pagalbos. Nemokamos projektavimo paslaugos internetiniais įrankiai gali padėti sukurti maketą, kurį profesionalai gali padėti paversti realybe.

 

Namai

Prabangūs namai

Prabangių namų projektaiŽmonės, kurie turi pinigų nesismulkina ir tikrai nesistato mažų, ekonomiškų bei paprastų namų, juolab negyvena mikrorajone, o renkasi prestižines arba populiarias vietas namo statybai. Prabangių namų projektai stebina visus, kadangi brangaus namo turėjimas yra kiekvieno svajonė, bet ji ne kiekvienam įkandama. Paprasti žmonės renkasi namus, kurie yra ekonomiški, tačiau aukštos kokybės, juk namai yra visam gyvenimui, tad jie turi būti tvirti, tačiau kaina tokio namo yra svarbiausia. Retas šiais laikais be banko paskolos gali pasistatyti namą, todėl kaina čia labai svarbi. O prabangių būstų savininkai galvoja šiek tiek kitaip, jie savo pinigais nori realizuoti architektūrinius šedevrus, taip pat jiems svarbu gyventi ir arčiau miesto, bet tuo pačiu gamtos apsuptyje, kur daug žalios erdvės.

Prabangių namų projektai išsiskiria unikalumu, dideliais vitriniais langais, terasomis. Namas išoriškai yra erdvus, daug vietos svetainei, virtuvei, valgomajam. Dažnai miegamieji turi atskirus kambarius—spintas, taip pat kiekvienas miegamasis turi savo vonios kambarį. Yra svečių kambariai, pirtys. Tokie namai dažnai kuriame pasisamdžius interjero dizainerius. Prabangiu namų projektai kainuoja brangiau, kadangi jie dažnai būna individualūs, o šeimininkų poreikiai išties įmantrūs, tad nenuostabu, kad prestižiniai šalies rajonai turi išties labai unikalius, didingus bei modernius namus. Tokių namų pastatymui bei įrengimui išleidžiami milijonai, kadangi dideliuose, prabangiuose namuose yra laisvės ir kūrybos galimybė.

Tačiau nereikia galvoti, kad prabangių namų projektai visuomet yra dideli, bei yra 500 kvadratinių metrų. Ne, kiekvienas namo statytojas turi savo viziją, kaip įsivaizduoja namus, juk kiekvienas namas yra investicija. Visuomet reikia apgalvoti, kiekvieną kambarį, kas jame gyvens, ar planuojama turėti daugiau nei vieną vaiką šeimoje, o gal išvis nebus vaikų. Kiekvienam patiktų turėti gražius bei prabangius namus, visi mes galime kurti prabangą namuose, tačiau reikia visuomet pagalvoti, kad yra ta prabanga? Ar svarbu apsistatyti namus prabangiais paveikslais bei skulptūromis, kurių esmės niekas nežinos, o gal geriau prabangiais ir kokybiškai baldai? Geriau prabangą laikyti vertingus, kokybiškus bei naudojamus daiktus, dekoracijas. Paprastai, interjero dizainas su kokybiškomis ir nebrangiomis priemonėmis gali sukurti trigubai didesnį prabangos jausmą, nei brangios priemonės.

 

 

 

Namai

Mažo namo privalumai

Vis dažniau pastebima, kad žmonės mėgsta minimalizmą. Kuo mažiau, kuo smulkiau, neapsikraunant savęs dideliais, nereikalingais daiktais, kurie tik kaupia dulkes. Tas pats yra ir su namais. Seniau visi savo statusą parodydavo pasistatę kuo didesnį ir aukštesnį namą. Tokiuose namuose dažnai net būdavo dešimt ar daugiau kambarių. Tačiau laikui einant žmonės suprato, kad daugiaaukščiai gyvenamųjų namų projektai jau nebepopuliarūs ir išties labai nepatogūs. O tada, kas dabar populiaru? Dabar žmonės renkasi mažus namus, kurie pildai išpildytų jų norus. Kambarių skaičius pritaikytas prie šeimos narių skaičiaus ir gal yra vienas papildomas svečių ar darbo kambarys. Nei vienas kambarys nestovi tuščias. Taip sutaupoma ne tik įrengiant namus, bet ir juos išlaikant.

mažo namo projektai

Nedideli gyvaujamųjų namų projektai neberodo prabangos, o pirmiausia statomi dėl to, kad yra praktiški ir labai ekonomiški. Tokie namai labai greitai pastatomi, nes jų projektus nėra sunku padaryti. Architektai užtrunka mažai laiko, jeigu tik klientai tiksliai žino, ko nori. Jei dar dvejojate dėl mažesnio namo, tuomet pateiksime jums priežastis kodėl yra verta statytis būtent tokį namą:

  • Statyboms nereikalinga didelė statybininkų komanda. Dažniausiai užtenka iki 5 profesionalių darbuotojų. Taip sutaupomi pinigai mokant statybininkams už atliktus darbus;
  • Tokie gyvenamųjų namų projektai reikalauja itin mažų statybinių medžiagų kiekių. Kartais reikia ne dvigubai, o trigubai mažiau medžiagų, nei statant 300 kvadratinių metrų, dviaukštį namą;
  • Mažiau problemų vedant vandentiekį, dujas. Visi inžineriniai sprendimai įgyvendinami daug greičiau nei įprastai;
  • Mažesnio namo projektas ne tik mažiau kainuoja, bet ir trumpesnis jo rengimo laikotarpis, o norint pakeitimų, galima greitai juos įvykdyti;
  • Daug greitesnis pastatymas, ką reiškia, kad greičiau įsikelsite į naujus namus ir galėsite jais džiaugtis.

 

Taip atrodo, kad mažame name nėra erdvės auginti mažus vaikus. Bet kaip tik jums nereikės bėgioti laiptais pirmyn atgal, jei namas bus vos vieno aukšto. O ir prižiūrėti juos bus taip daug lengviau. Ir žinoma, kad labai patinka visiems, tai kad mažą namą galima labai greitai sutvarkyti. Tuo pačiu namo interjeras bus išlaikomas minimalistinis, nes mažų erdvių nesinorės apkrauti didelėmis spintomis, tad jei galvojate kokie gyvenamųjų namų projektai bus pigiausi, tuomet rimtai pasvarstykite apie mažo namo statybą.