Namai

Svarbiausi klausimai, norintiems įrengti telefonspynes

telefonspynes

Sunku įsivaizduoti daugiabutį, prie kurio laiptinės nebūtų telefonspynės. Tačiau jų yra visokių. Pasivaikščiojus po senuosius nerenovuotus daugiabučių kvartalus dar rasite tokių telefonspynių, kurių mygtukai numygti, o sistema veikia mechaniniu būdu… Ne itin panašu į naujoviškus sprendimus.

Telefonspynė telefonspynei nelygu arba kokie yra telefonspynių tipai

Tad jeigu nekalbėtume apie senąsias telefonspynes, kurių dabar jau nebegamina ir kurias greitai galėsime rasti tik muziejuose greta telegrafo ir kitų pasenusių technologijų, mums reikėtų apžvelgti dabartinius, dažniausiai montuojamus telefonspynių tipus: vaizdo telefonspynes ir garso telefonspynes.

Garso telefonspynės laikomos paprastesniu, klasikiniu sprendimu. Juk ir pavadinimas „telefonspynė“ yra nuo žodžio „telefonas“. Panašiai ir tokios spynos, vadinamieji domofonai veikia: paskambinate į butą, kažkas atsiliepia, jeigu nori, įleidžia vienu mygtuko paspaudimu atidarant duris. Kaip ir bet kokia kitokia telefonspynė, tai suteikia saugumo, nes norint sužinoti apie svečią, nereikia atidaryti durų. Būtent tokios garso telefonspynės dažniausiai pasirenkamos daugiabučiams namams.

Vaizdo telefonspynės dažniau naudojamos nuosaviems namams, taip pat įvairioms įstaigoms. Jos leidžia užtikrinti didesnį saugumą, nes svečias ne tik girdimas, bet ir matomas. Šiuolaikinės technologijos leidžia pateikti kokybišką vaizdo transliaciją.

Telefonspynių dizainas: yra iš ko rinktis

Jung garso ir vaizdo telefonspynių stotelės tiks modernaus, tvarkingo interjero mėgėjams. Pagamintos iš matinių prabangių paviršių, telefonspynės gali būti kelių spalvų. Jos ne tik derės aplinkoje, bet ir pasižymės logišku mygtukų, jutiklių išplanavimu, neversiančiu abejoti, ką spausti, priėjus prie telefonspynės.

Ką reikia žinoti apie telefonspynės montavimą 

Modernios telefonspynės montuojamos paprastai, vadinamuoju „plug and play“ principu. Visos konfigūracijos, nustatymai jau yra parengta. Reikia primontuoti pagal instrukciją, paleisti ir naudoti telefonspynę. Jung siūlomos telefonspynės pasižymi šimtaprocentiniu suderinamumu su kitomis išmaniomis vidaus sistemomis. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad telefonspynė prisijungs prie bendro išmanaus namų tinklo, ir jūs galėsite ne tik naudotis per tą patį valdymo tašką telefonspyne, bet taip pat ir reguliuoti apšvietimą, vartų pakėlimą ar kitus dalykus.

 

Telefonspynių gedimai: kas ir kaip dažnai?

 

Kokybiški Jung gaminiai turi ilgą garantiją, todėl garantinio laikotarpio periodu ne dėl jūsų kaltės atsiradusius gedimus, žinoma, tvarkytų gaminio atstovai. Visgi kai kuriuos telefonspynių gedimus galima sugrupuoti:

 • Garso trukdžiai arba garso dingimas.Toks gedimas gali atsirasti dėl paties mikrofono gedimo, dėl perdavimo gedimo ar garso išvesties – kolonėlės gedimo. Taip pat kažkokiu būdu pakeitus nustatymus ir sugadinus pačią sistemą. Visgi vertėtų savo garso telefonspynę kartais vis pratestuoti patiems ir įsitikinti, kad viskas gerai.
 • Skambučio pradingimas. Dažniausiai telefonspynės supypsi ar suskamba tuomet, kai kažkas nori užeiti. Jeigu sugenda būtent ši funkcija, jūs net nesužinosite, kad kažkas pas jus buvo atėję ir norėjo užeiti, nors visa kita telefonspynės sistemoje galbūt veiks. Tai yra itin reti gedimai, galintys atsirasti nuo išorinio poveikio ar savavališko sistemos pertvarkymo. Kartais galite būti nureguliavę skambutį taip tyliai, kad tiesiog jo neišgirsite būdami kitame kambaryje negu tame, kur kabo telefonspynė.
 • Vaizdo trukdžiai arba vaizdo dingimas. Tai labai nemalonus gedimas, galintis atsirasti dėl kameros, vaizdo perdavimo ar vaizdo išvesties gedimų. Žinoma, taip pat ir dėl sistemos perprogravimo.
 • Ekrano sudaužymas. Jeigu išorinė telefonspynės stotelė lauke yra sugadinta, galite įtarti kažkokį savavališką lindimą, chuliganizmą. Vertėtų susirūpinti saugumu.
 • Valdiklio išorėje suskaldymas. Aišku, reikia ir patiems būti atsargiems ir jokiais būdais nepakenkti valdikliui, esančiam viduje, jūsų namuose.
 • Vidiniai sistemos gedimai pakeitus nustatymus.

Kad ir kas dėl gedimo būtų kaltas, visuomet jam atsiradus kreipkitės į pardavėjus ir gamintojus, siekdami greičiau gauti reikiamą pagalbą ir remontą.

Namai

Medinė tvora: privalumai ir trūkumai

medinė tvoraMedinė tvora tiesiog dvelkia tradicijomis ir klasika. Deja, tradicijos ir praktiškumas ne visada žiūri į tą pačią pusę, juk  metalinės ar plastikinės tvoros taip pat visai šauniai tarnauja, todėl kyla klausimas, kodėl verta rinktis medinę tvorą?

Medinės tvoros privalumai

 • Kaina. Žinoma, šiuo metu rinkoje yra ir pigesniu tvorų, pavyzdžiui, vielinės arba segmentinės tvoros, tačiau šiomis tvoromis retas kuris puošia savo kiemo ar sodo fasadinę pusę, nes jos nėra itin išvaizdžios. Tuo tarpu, net ir standartinė medinė tvora atrodo gerokai gražiau. Tad, vertinant estetinę išvaizdą, medinė tvora išties yra vienas iš pigesnių variantų. Medinė tvora vidutiniškai kainuoja pigiau nei dalinė mūro ar metalinė tvora, o ir pastatoma ji greičiau.
 • Platus dizaino pasirinkimas. Medis išties unikali medžiaga: kiekvieno medžio raštai skirtingi, nerasite pasaulyje dviejų vienodų medžių, todėl medinės tvoros asortimentas išties platus, be to, jas galima nudažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis ir sukurti vientisą kiemo ar sodo eksterjero stilių. Mūsų seneliai medines tvoras statydavo vertikaliai, tačiau šiandien ypač populiaru medines lentas kloti ir horizontaliai.
 • Natūralumas. Medinės tvoros lengvai įsilieja į kiemo aplinką, yra draugiškos gamtai, o nebereikalinga medinė tvora gali būti panaudota kitur, pavyzdžiui, medelių aptvėrimui.

Medis buvo vertinamas visais laikais, tačiau reikia pripažinti, kas yra vietų, kur medinė tvora nusileidžia kitoms tvorų rūšims.

Medinės tvoros trūkumai

 • Reikalauja daug priežiūros. Medinės tvoros nėra tokios atsparios aplinkos veiksniams kaip geležinės ar dalinai mūrinės, todėl medinės tvoros turi būti itin kokybiškai impregnuotos ir padengtos antiseptikais, priešingu atveju, jos taps puikia terpe veistis puvėsiui, pelėsiui bei vabzdžiams. Tad ilgainiui tvora tiesiog sutręš. Be to, laikui bėgant spalva nusidėvi, ją reikia reguliariai atnaujinti.
 • Medinė tvora nėra ilgaamžė. Lyginant su kitais tvotų tipais, medinė tvora tarnauja trumpiau. Netgi medinių tvorų gamintojai, nėra linkę suteikti itin ilgos garantijos savo produktui. Tiesa, praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai medis nustebina ištverme ir sėkmingai atlieka savo funkcijas gerokai ilgiau nei garantinis laikotarpis.