Įvairūs, Namai

Garso stiprintuvas – prietaisas, be kurio savo kasdienybės neįsivaizduoja dažnas muzikos mylėtojas

garso stiprintuvaiGarso stiprintuvai ne tik pagerina garso kokybę bei sukuria komfortiškesnę aplinką muzikos fanatikams, bet, žvelgiant iš techninės pusės, taupo garso apratūros naudojamą elektros energiją bei tausoja pačius prietaisus. Šie įrenginiai gali būti įsigijami mėgėjiškam naudojimui kartu su garso prietaisais ar namų kino sistema, automobiliams ar profesionalesniam naudojimui vakarėliuose, kur muzikos reikia „daug ir stipriai”. Garso stiprintuvų paklausa didelė, tad jų gamintojai bei pardavėjai pateikia į rinką platų asortimentą, besiskiriantį ne tik kaina, bet ir technine charakteristika, tačiau tikrai toli gražu ne kiekvienas potencialus pirkėjas žino, kam išleidžia pinigus.

Visada galima pasiteirauti konsultanto internetinėje parduotuvėje ar realiame prekybos taške, tačiau, ne paslaptis, jog pastarieji neretai yra suinteresuoti siūlyti aukštesnės kainos ar konkretaus prekinio ženklo gaminius. Norėdami turėti „laisvas rankas” pasirinkimui ir „neprašauti”, turite būti susipažinę su pagrindiniais patarimais, kaip renkamiesi garso stiprintuvai.

  • Stiprintuvo tipas: „Stereo” ar „Surround”?

„Stereo” – tai dviejų kanalų stiprintuvas, skirtas groti muziką, įrašytą dviem kanalais (kompaktiniai diskai, plokštelės, garso kasetės). „Surround” garso stiprintuvas yra skirtas apdoroti muzikai, įrašytai iki šešių kanalų.

  • Stiprintuvo galia.

Stiprintuvo galia priklauso nuo to, kokia įtampa naudojama, kokia maksimaliai srovei esant stiprintuvas gali veikti nesugesdamas, neperkaisdamas bei perteikdamas „teisingą”, neiškraipytą garsą. Svarstydami, kokios galios prietasas reikalingas, nepamirškite atkreipti dėmėsio ir į visam prietaisui bei kiekvienai kolonėlei reikalingą galios dydį. Ekspertai pataria, jog 30-100 vatų galia vienam kanalui sukuria vidutinį žemų tonų skambesį, 80-250 vatų – didesnį, o, esant 300-1000 vatų, išvengiama vadinamosios triukšmo taršos naudojant sudėtinius žemų tonų siųstuvus.

  • Tariamoji stiprintuvo varža.

Šis garso stiprintuvų parametras – tai elektros energijos savybė, matuojama omais. Garso stiprintuvai, esant mažai tariamajai kolonėlių varžai, veikia sudėtingiau, kadangi naudojamas aukštas šaltinio srovės srautas, tuo tarpu didesnė tariamosios varžos atveju srovės reikia mažiau.

  • Įvesčių/išvesčių skaičius.

Pirkdami garso stiprintuvą, pasidomėkite, kiek pastarajame yra įvesčių bei išvesčių: nuo to priklauso, kiek kitų prietaisų (garsiakalbių, kolonėlių ir panašiai) galėsite prie pastarojo prijungti.

Perkant garso stiprintuvą, kaip ir bet kuriuos kitus įrenginius, patariama rinktis ne tuo metu rinkoje populiariausią ar labiausiai perkamą, bet tą, kuris geriausiai atitinka individualius poreikius.