Namai

Kokios vejapjovės tinkamiausios jūsų sodui

vejapjovėsDažnai žmonės painioja vejapjoves ir žoliapjoves. Tarp jų yra esminis skirtumas, nors tikslas ir toks pats – nupjauti žolę. Vejapjovė yra keturiais ratais varomas prietaisas, o žoliapjovė – žmogaus rankose nešamas įrankis – elektrinis arba benzininis „dalgis“. Žoliapjovė gali pjauti sunkiai prieinamose vietose, o vejapjovė – tik lygiose teritorijose, kur žolė nėra labai aukšta. Dažnai abu šie įrankiai randa vietą sodininko namuose, nes viena skirta pjauti kiemui, o kita – patvoriams, aplink medžius, pievose ir t.t.

Kokia vejapjovė reikalinga būtent jums?

Į šį klausimą galima atsakyti tik žinant, kokio ploto šienavimu užsiimsite. Jei iki 15 arų, tiks paprastos, vidutinio galingumo vejapjovės. Didesniems plotams rekomenduojamas jau vejos traktorius, nes didelių plotų pjovimas su stumdoma vejapjove darosi nebeefektyvus.

Elektrinės vejapjovės, ar benzininės? Vėl viskas priklauso nuo ploto. Elektrinės vejapjovės rekomenduojamos iki 8 arų ploto vejoms. Didesnėms paprasčiausiai prireiks labai ilgų laidų, tad patogiau su benzininėmis, arba akumuliatorinėmis (tik reiktų pasirūpinti papildomu akumuliatoriumi).

Pigiau ir efektyviau dirba elektrinės, nes elektra kainuoja kur kas mažiau, nei benzinas. Be to jos dirba tyliau ir neteršia gamtos taip, kaip benzininės.

Jei šienaujamo ploto turite daug, vertėtų atkreipti dėmesį į savaeigių vejapjovių plotį. Kuo jis didesnis, tuo daugiau žolės nupjausite vienu nuvažiavimu.

Kitas svarbus momentas – žolės surinkimas. Ne visos vejapjovės turi žolės surinkimo talpas. Jos jums padės efektyviai šienauti – paskui nereiks grėbti ir tvarkyti nupjautą žolę. Su specialia talpa galite tiesiai privažiuoti prie komposto dėžės ir ją ten iškratyti. Dar viena naujovė – specialus mulčiavimo peilis. Jis dar labiau susmulkina žolę, kurios surinkinėti nereikia – sutrinta žolė yra puiki trąša, be to į žemę grįžta dalis drėgmės. Toks prietaisas labai naudingas ten, kur žolės nereikia rinkti.

Kaip minėjome, vejapjovės yra reikalingos žemai žolei pjauti. Yra vienas Viking modelis, pritaikytas aukštai žolei pjauti. Aišku, aukštą žolę galima nupjauti žoliapjove, o tada dar kartą pereiti su vejapjove, tačiau tai dvigubas darbas – neefektyvu.

Vejapjovės gali būti ir be variklio, stumdomos, tačiau tokios pamažu tampa atgyvena. Jau geriau įsigyti akumuliatorinę vejapjovę, negu vargti stumdant… Visiška rinkos naujovė – vejapjovės robotas. Jis veikia panašiai, kaip robotas-dulkių siurblys – važinėja po veją, ją šienauja ir keičia kryptį pajautęs kliūtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *